Aktualności

25 marca turniej Piotra Protasiewicza!

25 marca w Zielonej Górze odbędzie się turniej Piotra Protasiewicza, który po sezonie 2022 zakończył sportową karierę. Lista startowa robi wrażenie, ponieważ PePe zaprosił na to wydarzenie zawodników ze światowej czołówki.

Żużlowych zawodów z tak mocną stawką w Zielonej Górze dawno nie było. Przy W69 kibice zobaczą między innymi aktualnego Indywidualnego Mistrza Świata - Bartosza Zmarzlika, brązowego medalistę cyklu Grand Prix - Macieja Janowskiego, czy Patryka Dudka i Dominika Kuberę - czołowych reprezentantów Polski. W stawce znajdują się także byli zawodnicy Falubazu: Jarosław Hampel, Max Fricke, Grzegorz Walasek. Do Zielonej Góry przyjedzie także Emil Sajfutdinov, który wraca do ścigania po rocznej przerwie. Obsadę turnieju uzupełniają obecni żużlowcy Stelmet Falubazu Zielona Góra.

- Cieszę się, że zawodnicy, których zaprosiłem do startu, odpowiedzieli pozytywnie. Chciałem, aby mój turniej był dużym wydarzeniem z odpowiednio wysoką stawką sportową. W obsadzie mamy aż sześciu medalistów cyklu Grand Prix, czterech uczestników tegorocznej rywalizacji, najlepszego i trzeciego zawodnika na świecie. Udało się też zaprosić byłych zawodników Falubazu, a więc dla kibiców będzie to fajna okazja do wspomnień. Liczę, że 25 marca spotkamy się w dużym gronie na stadionie przy W69 i w miłej atmosferze obejrzymy dobre zawody żużlowe. Zapraszam - powiedział Piotr Protasiewicz.

Niebawem poinformujemy o szczegółach, dotyczących cen biletów oraz daty ich sprzedaży.

Uczestnicy Mistrzostw Piotra Protasiewicza:
Luke Becker (Zielona Góra)
Krzysztof Buczkowski (Zielona Góra)
Patryk Dudek (Toruń)
Max Fricke (Grudziądz)
Jarosław Hampel (Lublin)
Niels Kristian Iversen (Łódź)
Maciej Janowski (Wrocław)
Rasmus Jensen (Zielona Góra)
Dominik Kubera (Lublin)
Jan Kvech (Rybnik)
Przemysław Pawlicki (Zielona Góra)
Paweł Przedpełski (Toruń)
Emil Sajfutdinov (Toruń
Rohan Tungate (Zielona Góra)
Grzegorz Walasek (Ostrów Wlkp.)
Bartosz Zmarzlik (Lublin)