Aktualności

60 godzin z Falubazem 2024 już za tydzień!

Choć do sezonu jeszcze trochę czasu, kibice z Zielonej Góry nie mogą narzekać na brak kontaktu z żużlem. Od 26 do 28 lutego w mieście odbędzie się "60 godzin z Falubazem" , podczas których będą mogli spotkać swoich sportowych idoli. 

Sport, integracja i dobra zabawa to główne elementy "60 godzin z Falubazem", które na stałe wpisały się w kalendarz żużlowych imprez w Zielonej Górze. - Uważnie śledzę, co dzieje się w klubie, bo jestem kibicem od 27 lat. Mam nadzieję, że niedługo uda mi się spotkać braci Pawlickich i Jarka Hampela, bardzo też liczę na ich dobrą dyspozycję w sezonie. To świetni zawodnicy, prawdziwi liderzy - mówi kibic, Artur Wójcik. 

Ciekawe rozmowy o żużlu 

Tegoroczne 60 godzin z Falubazem rozpocznie się od mocnej dawki energii, ponieważ zawodnicy odwiedzą zielonogórską palarnię kawy Coffee Hunter. Następnie nasza drużyna pojawi się w Miejskim Przedszkolu nr 20. Podczas Urodzin Motomyszy przedszkolaki wręczyły jej najoryginalniejszy prezent i dlatego teraz w nagrodę spotkają się z żużlowcami.  - Cieszę się, że znów mogę uczestniczyć w tej akcji. Widać, że to miasto żyje żużlem - podkreśla Jarosław Hampel.  Żużlowcy wezmą też udział w treningu z Radosławem Walczakiem z UKS AS Zielona Góra, który odpowiada za przygotowanie motoryczne najmłodszych adeptów i juniorów. Zawodnicy będą też rozmawiać o żużlu z uczniami Zespołu Szkół Ekologicznych.  Spotkają się także z pracownikami Elektrociepłowni Zielona Góra S.A. oraz firmy FAST. - Jestem pod wrażeniem, że przy tej akcji mamy tak sporo różnych spotkań i tematy do rozmów o żużlu nigdy się nie kończą - dodaje Przemek Pawlicki. 

Współpraca biznesu i sportu 

Stałym punktem 60 godzin z Falubazem jest też trening z młodymi piłkarzami z Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego. - Dzięki wieloletniej współpracy z zielonogórskim klubem,  kolejny raz będziemy mieli okazję spotkać bohaterów żużlowych torów i już tradycyjnie nasi młodzi piłkarze będą mieli możliwość przetestować piłkarskie umiejętności naszych ekstraligowych jeźdźców.  Z pewnością dla najmłodszych piłkarzy naszej Akademii będzie to również świetna okazja zobaczyć na żywo, poznać i zdobyć autografy swoich sportowych idoli - mówi trener APMM Tomasz Skrzypczak.  Podsumowaniem tegorocznej edycji 60 godzin z Falubazem będzie tradycyjnie śniadanie biznesowe Falubaz Business Club z udziałem partnerów i sponsorów klubu. Śniadania biznesowe to cykliczne wydarzenia, sprzyjające wymianie doświadczeń oraz kontaktów tak ważnych dla wspólnego rozwoju sportu i biznesu w naszym mieście i regionie.