Aktualności

60 godzin z Falubazem od 27 lutego

Zielonogórskich żużlowców pod koniec lutego czekają gorące dni. Zaplanowano wtedy event "60 godzin z Falubazem", podczas którego spotkacie zawodników w różnych punktach miasta.

"60 godzin z Falubazem" odbywa się od 2016 roku. To wydarzenie, które na stałe trafiło do kalendarza przedsezonowych przygotowań. Co roku czekają na żużlowców spotkania i intensywne aktywności, by integrować ich z kibicami, sponsorami, reprezentantami innych dyscyplin. 

Od 27 lutego zawodnicy spotkają się z kibicami w różnym wieku, z przedszkolakami, uczniami z podstawówki i liceum oraz z seniorami. Spotkanie w Muzeum Ziemi Lubuskiej 28 lutego będzie inauguracją oficjalnej współpracy między UTW a klubem w sezonie 2023. - To dla nas piękna sprawa, że UTW zostało dostrzeżone przez tak znany klub. W Zielonej Górze całe rodziny od pokoleń są kibicami. Ale umocnienie kontaktów między nami zaowocuje tym, że jeszcze mocniej będziemy wam kibicować, by przyspieszyć upragniony dla wszystkich awans. - komentuje prezes UTW Zofia Banaszak.

Zielonogórscy żużlowcy nie wyobrażają sobie życia bez aktywności fizycznej i rywalizacji, dlatego w programie "60 godzin z Falubazem" znalazły się też różne sportowe zmagania. Zawodnicy zagrają w kręgle z naszymi wolontariuszami z "Drużyny F". Sprawdzą też swoją celność i szybkość w treningach pokazowych z młodymi piłkarzami Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego i z koszykarzami SKM Zastal oraz na wirtualnej strzelnicy. - Strzelałem już kiedyś na strzelnicy, więc sprawdzimy, czy coś zapamiętałem. Takie spotkania jak "60 godzin z Falubazem" to szansa na poznawanie wciąż nowych ludzi, których chcemy zachęcić do kibicowania nam w sezonie, więc czekamy na to z niecierpliwością po zimowej przerwie - podkreśla Krzysztof Buczkowski. 

Tegoroczne "60 godzin z Falubazem" podsumuje 1 marca śniadanie biznesowe z partnerami i sponsorami, po którym żużlowcy pojadą na zimowe zgrupowanie do Świnoujścia.