Bez bramek w Prószkowie. Pomologia 0:0 KS Falubaz (relacja)

W meczu 27. kolejki grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów KS Falubaz Zielona Góra przywozi do domu jeden punkt po bezbramkowym remisie z Pomologią w Prószkowie. Zielonogórzanie w 80. minucie gry nie wykorzystali rzutu karnego.

Pierwsza połowa to przede wszystkim walka w środku pola. Oba zespoły wypracowały sobie kilka stałych fragmentów gry, po których jednak nie było większego zagrożenia. Mimo wszystko w pierwszych 45 minutach bliżej zdobycia bramki była Pomologia. Po strzale skrzydłowego gospodarzy piłka wylądowała na słupku.

Po zamianie stron juniorzy starsi KS Falubazu doszli do głosu, ale wciąż bez klarownych sytuacji. Pomologia skupiała się na kontrach. Gra się zaostrzyła i zawodnicy obu zespołów otrzymali po kilka żółtych kartek. W 80. minucie gry arbiter podyktował rzut karny dla piłkarskiego Falubazu za zagranie ręką w polu karnym jednego z zawodników z Prószkowa, który za dyskusje został dodatkowo wyrzucony z boiska. Piłkę na 11. metrze ustawił sobie Rafał Rogalski, który niestety przegrał pojedynek z golkiperem Pomologii. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, a z boiska za dwie żółte kartki wyrzuceni zostali Kamil Konopski i Patryk Nidecki.

KS Falubaz nie wykorzystuje dobrej szansy na zainkasowanie pełnej puli w Prószkowie, która praktycznie oznaczałaby utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni Piotra Żaka i Mirosława Kędziory walczą dalej i już w najbliższą sobotę o godzinie 12:00 podejmą na stadionie przy ulicy Sulechowskiej bydgoskiego Zawiszę. Ekipa z miasta nad Brdą jest już zdegradowana z CLJ.

Pomologia Prószków - KS Falubaz Zielona Góra 0:0

KS Falubaz Zielona Góra: Przemysław Krajewski; Rafał Rogalski, Patryk Nidecki, Jonatan Rybaczek, Dawid Kędziora; Szymon Kobusiński, Kacper Kochanowski, Aron Athenstad, Piotr Kosicki; Radosław Żebrowski i Ireneusz Butowicz.

Zagrali również: Krzysztof Izdebski, Mateusz Torbiczuk, Kamil Konopski i Kacper Lewicki.