Aktualności

Falubaz Zielona Góra - Unia Tarnów (zapowiedź)

W najbliższy czwartek przy W69 w Zielonej Górze odbędzie się zaległy mecz pomiędzy Falubazem Zielona Góra a Unią Tarnów. Podopieczni Marka Cieślaka po tym spotkaniu mają szansę wskoczyć na pozycję lidera. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:30.

Pierwotnie spotkanie 14. kolejki Ekstraligi w Zielonej Górze miało odbyć się w niedzielę 21 sierpnia. Jednak ze względu na złe warunki atmosferyczne spotkanie zostało odwołane. Około 30 minut przed tym pojedynkiem nad stadionem przeszła ulewa, a tor nie nadawał się do jazdy. 

Unia Tarnów jest zmobilizowana przed meczem z Falubazem Zielona Góra. Tarnowianie przyjadą do Zielonej Góry w pełnym składzie. Dla Jaskółek spotkanie przy W69 będzie pożegnaniem z ekstraligą po siedmiu latach nieprzerwanych startów w elicie. Zespół Unii po zakończeniu obecnego sezonu zostanie bowiem zdegradowany do I ligi. 

Ostatni pojedynek w Gorzowie pokazał, że ekipę Falubazu Zielona Góra stać na bardzo wiele. Zielonogórzanie  w pięknym stylu pokonali miejscową Stal 46:44 i zrównali się z nią punktami w tabeli. Drużyna  pokazała, że posiada świetnie dysponowanych żużlowców: Piotra ProtasiewiczaJasona Doyle'a Patryka Dudka. Bardzo cenne punkty zdobywają Andriej Karpow i Krystian Pieszczek. Podopieczni Marka Cieślaka mają szansę wskoczyć na pozycję lidera. Zielonogórzanie mogą zająć pierwsze miejsce przed play-offami, ale tylko wówczas, gdy pokona Unię Tarnów co najmniej różnicą 39 punktów. Jeżeli Falubaz wygra w czwartek z Unią tarnowskimi Jaskółkami 64:26 to o zwycięstwie w fazie zasadniczej zadecyduje losowanie przeprowadzone przez Ekstraligę.

Do składu zielonogórskiej drużyny powraca długo wyczekiwany Jarosław Hampel. "Mały" w składzie Falubazu zastąpi Aleksandra Łoktajewa. To będzie dla  Hampela pierwszy mecz ligowy po kontuzji, jaką odniósł w ubiegłym roku podczas półfinału Drużynowego Pucharu Świata w Gnieźnie.  -  Oczywiście ogromnie się cieszę, że już tak na poważnie mogę wrócić na tor. Wiadomo, że wcześniej trenowałem, ale to były tylko takie próbne jazdy, by sprawdzać nogę, by myśleć o poważnym ściganiu. Bardzo dziękuję przede wszystkim trenerowi i zarządowi Falubazu, że nie było żadnego nacisku i presji.  Mogłem dochodzić do zdrowia ze spokojem. To też pomagało mi, aby tydzień po tygodniu funkcjonować coraz lepiej, aż nadszedł długo wyczekiwany moment - powiedział Hampel.

- Bardzo się cieszę, że Jarek zdecydował się wrócić. w bardzo dobrym momencie, bo będziemywalczyć o medale. Chciałbym powiedzieć jedno: cieszę się z jego powrotu, ale wcale nie narzucam, co Jarek ma tu nam robić. On ma po prostu powoli wchodzić sobie w rytm. Wiem, jaki jest zdolny i utalentowany i wiem, że powrót do formy będzie szybki. Nie ma jednak żadnej presji. Hampel ma się bawić żużlem. W zespole są inni zawodnicy w wysokiej formie i to oni mają ciągnąć ten wóz. Jarek ma do tego dochodzić, by w dalszej części sezonu być może nas zaskakiwał. Wiemy, na co go stać - powiedział Marek Cieślak.

W poniedziałek „Mały” podjął trudną dla siebie decyzję. Hampel, który wraca do ligowego ścigania, wycofał się z tegorocznego cyklu Grand Prix.

Trener Falubazu Zielona Góra wypowiedział się o czwartkowym rywalu ekipy z Winnego Grodu. - Oczywiście Unia Tarnów spadła z ligi, ale ma swoim gronie kilku dobrych zawodników. Dobrze, że tarnowianie nie odpuszczają, co udowodnili meczem z ROW-em Rybnik. Mają ambicję jechać do końca. Na niedzielny mecz awizowali pełny skład. Dla nas to jest dobra sytuacja, bo byłoby kiepsko, gdyby przysłali do nas juniorów. Będzie się z kim ścigać. Czy się obawiam tego meczu? Wiadomo, że do tego spotkania trzeba się przygotować jak do każdego innego i koniec. Mamy naprawdę dobry skład, wraca Jarosław Hampel, także na pewno będą interesujące wyścigi.

W czwartkowym pojedynku zabraknie juniora Sebastiana Niedźwiedzia, który złamał kość strzałkową prawej nogi we wtorkowych zawodach Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE PRZED MECZEM Z UNIĄ TARNÓW. SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ BILETY

Awizowane składy:

Unia Tarnów:
1. Kenneth Bjerre
2. Mikkel Michelsen
3. Leon Madsen
4. Piotr Świderski
5. Janusz Kołodziej
6. Patryk Rolnicki
7. Arkadiusz Madej

Falubaz Zielona Góra:
9. Patryk Dudek
10. Jarosław Hampel
11. Jason Doyle
12. Andriej Karpow
13. Piotr Protasiewicz
14. Sebastian Niedźwiedź
15. Krystian Pieszczek