Aktualności

Grzegorz Walasek trenerem zielonogórskiej szkółki!

Grzegorz Walasek dołącza do sztabu szkoleniowego zielonogórskiej drużyny. Jeden z najbardziej utytułowanych wychowanków Falubazu od sezonu 2024 będzie pracował z najmłodszymi adeptami zielonogórskiej szkółki.

Grzegorz Walasek to jeden z najbardziej znanych polskich żużlowców, który teraz wraca do rodzimego klubu w zupełnie nowej roli. Będzie odpowiedzialny za bardzo ważny element działalności klubu, czyli szkolenie młodzieży.  - Od roku w sztabie szkoleniowym jest Piotr Protasiewicz, którego obecność, wsparcie z pewnością wpłynęły na doskonałą atmosferę w drużynie. Ten pomysł się sprawdził, dlatego teraz pozyskujemy do współpracy kolejnego znakomitego wychowanka naszego klubu. Grzegorz będzie odpowiadał za postępy w szkoleniu adeptów. Wierzę, że jego doświadczenie i wiedza zostaną w odpowiedni sposób przekazane naszym młodym zawodnikom, którzy będą potrafili wykorzystać to na torze  - mówi prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała. 

Grzegorz Walasek będzie pracował z adeptami podczas treningów na torze i koordynował proces naboru do szkółki żużlowej. - Cieszę się, że Grzegorz do nas dołącza. To świetny żużlowiec z wieloma sukcesami na koncie, dlatego liczymy, że jego nazwisko przyciągnie do szkółki nowych adeptów. Ale najważniejsze jest to, że Grzegorz przekaże w szkółce cenną wiedzę szkoleniową, co wpłynie na poziom naszych wychowanków, z których będziemy dumni - komentuje dyrektor sportowy klubu Piotr Protasiewicz. 

 -Zaangażowałem się w pomoc w klubie z Zielonej Góry i sam jestem ciekawy jak mi to wyjdzie. Od marca będę pracował z najmłodszymi chłopakami w szkółce. Zaczniemy wtedy pracę na torze, w warsztacie i parkingu. Będę chciał podzielić się własnym doświadczeniem oraz wiedzą, którą przekazali mi trenerzy i koledzy z toru - powiedział Grzegorz Walasek.

Grzegorz Walasek będzie łączył pracę z młodzieżą ze startami w Metalkas 2. Ekstralidze. W sezonie 2024 będzie zawodnikiem ROW-u Rybnik.