Aktualności

Intensywne treningi liderów  

Liderzy Enea Falubazu Zielona Góra intensywnie przygotowują się do ekstraligowego sezonu. Regularnie trenują i czekają na możliwość pierwszych jazd na torze. Drużyna ma zaplanowane sparingi z Toruniem, Ostrowem i z Częstochową. 

Hiszpania to coraz częstsza destynacja przedsezonowych przygotowań żużlowców. Na Teneryfie przebywają Przemysław i Piotr Pawlicki, którzy codziennie na rowerach pokonują po kilkadziesiąt kilometrów. Trenują tam w towarzystwie innych znakomitych sportowców, np. Roberta Kubicy. Treningi kolarskie to popularna aktywność wśród żużlowców. W ten sposób ćwiczą formę do sezonu, ale także spędzają wolny czas między zawodami. Bracia Pawliccy, prosto z Hiszpanii przylecą do Zielonej Góry, gdzie z całą drużyną Enei Falubazu Zielona Góra wezmą udział w zgrupowaniu 60 godzin z Falubazem, a następnie wybiorą się do Świnoujścia na obóz sportowo-integracyjny. A jeszcze przed sezonem, czyli 30 marca, wystartują w Memoriale im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Będzie to dla nich idealna okazja na sprawdzenie przedsezonowej formy na tle światowej czołówki speedway’a.

Sporo pracy nad sprzętem 
Rasmus Jensen jest obecnie w swoim rodzinnym Holsted. -  Przez zimę wiele pracy poświęciłem na remont mojego warsztatu w Danii. Byłem też w Ameryce, gdzie startowałem w zawodach USA kontra Reszta Świata, a w Australii wystąpiłem w turnieju Darcy'ego Warda - opowiada Duńczyk. Podczas pobytu w Australii nasz zawodnik wspierał jako mechanik Brady'ego Kurtza, gdy ten startował w indywidualnych mistrzostwach tego kraju. Zimowa przerwa od żużla to też dla niego okazja, aby spotkać się z kolegami z rodzinnego miasta. - Spędziliśmy razem fajny czas na nartach, a dla każdego żużlowca taka aktywność fizyczna jest dobrym rozwiązaniem - dodaje. Teraz Rasmus poświęca czas głównie na jazdę na rowerze i pracę przy motocyklach ze swoim mechanikiem. 

Ambicji nam nie zabraknie 
Jarosław Hampel w ramach przedsezonowych przygotowań był już na Malcie z kadrą Polski. - Cały czas mam energię, chęć, by trenować, przygotowywać się jak najlepiej. Nadal chcę jeździć na dobrym, wysokim poziomie. Wiem, jakie są nasze cele z drużyną, ambicji nam nie zabraknie, podejmujemy to ekstraligowe wyzwanie i na pewno będziemy chcieli, by wszystko się ułożyło po naszej myśli - zaznacza. Zawodnik ma trenerów personalnych w Pile i w Lesznie, z którymi trenuje m.in. elementy boksu, ma zajęcia na siłowni, poza tym regularnie biega i jeździ rowerem, gdy tylko pogoda na to pozwala. Niedługo rozpocznie też treningi na crossie. Natomiast 24 marca Jarosław Hampel wystartuje w Bydgoszczy w XXXV Kryterium Asów. To pierwszy oficjalny turniej żużlowy w sezonie 2024 na polskich torach.

Terminarz przedsezonowych sparingów 2024:
23.03.2024 (sobota) Enea Falubaz Zielona Góra - For Nature Soultions KS Apator Toruń
24.03.2024 (niedziela) For Nature Soultions KS Apator Toruń - Enea Falubaz Zielona Góra
29.03.2024 (piątek) Enea Falubaz Zielona Góra - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski
30.03.2024 (sobota) Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - Enea Falubaz Zielona Góra
02.04.2024 (wtorek) Enea Falubaz Zielona Góra - Tauron Włókniarz Częstochowa
06.04.2024 (sobota) Tauron Włókniarz Częstochowa - Enea Falubaz Zielona Góra