Aktualności

Jan Kvech i Michał Curzytek zostają z nami!

Jan Kvech oraz Michał Curzytek to zawodnicy do lat 24 w składzie Enei Falubazu Zielona Góra na sezon 2024. Obaj są doskonale znani zielonogórskim kibicom.

Jan Kvech wraca do Enei Falubazu po rocznym wypożyczeniu. Sezon 2023 spędził w pierwszoligowym ROW-ie Rybnik. Czech był jednym z liderów tej drużyny, która sezon zakończyła na drugim miejscu pierwszej ligi. Janek miniony sezon zakończył z kontuzją ręki, ale i tak może go pozytywnie ocenić. Jego największym sukcesem było oczywiście wywalczenie awansu do cyklu Grand Prix 2024.

- Bardzo się cieszę z powrotu do Zielonej Góry. Przede mną ważny sezon. Nie tylko wystartuję w PGE Ekstralidze, ale także zadebiutuję jako stały uczestnik cyklu Grand Prix. To duże wyzwanie, ale jestem na nie gotowy - powiedział Jan Kvech.

W barwach drużyny z Rybnika Janek zdobył 127 punktów i 12 bonusów. Sezon zakończył ze średnią 1,821 punktu na bieg.

Nowy kontrakt z zielonogórskim zespołem podpisał także Michał Curzytek, który w sezonie 2023 był liderem formacji juniorskiej Enei Falubazu. W przyszłym roku nie będzie już młodzieżowcem, ale mimo to zdecydował się zostać w Zielonej Górze.

- Sezon 2023 był dla mnie dobry, ale mógłby być też dużo lepszy. Czuję się w Zielonej Górze dobrze i zdecydowałem się tutaj zostać. Będę startował przede wszystkim w U24 Ekstralidze, ale oczywiście chciałbym być ważnym punktem pierwszej drużyny - powiedział Michał Curzytek.