Aktualności

Jarek wraca! Awizowane składy na mecz z Unią Tarnów

Wreszcie! To słowo padnie dziś zapewne z ust wielu kibiców Falubazu. Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Hampel wystąpi w niedzielnym spotkaniu z tarnowską Unią. Będzie to jego pierwszy występ w oficjalnych zawodach od ubiegłorocznej kontuzji.

Jarek Hampel stworzy w niedzielę duet z Patrykiem Dudkiem i zastąpi w składzie Aleksandra Loktaeva. Bez zmian pozostaje dalszy układ par. Jason Doyle pojedzie z Andriyem Karpovem, natomiast Piotr Protasiewicz z juniorami.

Powrót na tor Jarka Hampela to zdecydowanie najważniejsza informacja dnia. Jego wysoka dyspozycja i skuteczność mogą być istotne dla Falubazu, który we wrześniu powalczy o medale w PGE Ekstralidze. Występ w niedzielnym spotkaniu poprzedzony zostanie udziałem Jarka w treningach na torze w Zielonej Górze. Zaplanowano je na czwartek oraz piątek.

Otrzymałem dobrą wiadomość, że Jarek zgłasza gotowość do jazdy. Zobaczymy go na torze już w niedzielę w meczu z Unią Tarnów. Bardzo się cieszę z tego powodu. Przed nami play-offy i wsparcie Jarka będzie nam potrzebne - skomentował Zdzisław Tymczyszyn, prezes ZKŻ SSA.

Kilka dni temu zgłosiłem trenerowi Markowi Cieślakowi swoją gotowość. Powiedziałem, że jestem przygotowany do rywalizacji i jeśli tylko chce wstawić mnie do składu, może to zrobić. Czuję teraz, że z nogą jest już wszystko w porządku. Cały czas deklarowałem, że wrócę tak szybko, jak to będzie możliwe. Sam miałem nadzieję, że to stanie się o wiele wcześniej, ale los chciał inaczej. Nie wracam też jednak nawet o jeden dzień za późno. Niczego nie przeciągałem, nie odwlekałem itd. Ostatnie treningi wyglądały coraz lepiej i kiedy tylko poczułem, że wszystko jest jak dawniej – decyzja była natychmiastowa. Wracam! - mówi Hampel w rozmowie na stronie redbull.pl

Awizowany skład Falubazu Zielona Góra na mecz z Unią:
9. Patryk Dudek
10. Jarosław Hampel
11. Jason Doyle
12. Andriy Karpov
13. Piotr Protasiewicz
14.
15. Krystian Pieszczek

Zdegradowana do I ligi Unia Tarnów nie składa broni i awizuje na niedzielny mecz w Zielonej Górze najsilniejsze ustawienie. Przy W69 zobaczymy między innymi Janusza Kołodzieja, Kennetha Bjerre oraz Leona Madsena.

Awizowany skład Unii Tarnów na mecz z Falubazem:
1. Kenneth Bjerre
2. Mikkel Michelsen
3. Leon Madsen
4. Piotr Świderski
5. Janusz Kołodziej
6. Patryk Rolnicki