Aktualności

Wystartowała Lubuska Liga Kapslowa

- Każdy chciał zwyciężyć przy W69, bo dla naszych zawodników to szczególne miejsce - mówi Roman Materek, pomysłodawca Lubuskiej Ligi Kapslowej o współpracy z Falubazem. W piątek 26 stycznia rozegrany historyczną, pierwszą kolejkę, rywalizacji. 

Skąd pomysł na takie rozgrywki? 
Pomysł pojawił się już w zeszłym roku. Teraz dzięki zaangażowaniu klubu speedrowerowego ZKS połączyliśmy siły i udało się zorganizować zawody. 

Kto i jak może się do nich zgłosić?
Rozgrywki wystartowały w styczniu, więc zapisy są zakończone. Jednak od kwietnia planujemy kolejną edycję, tym razem na otwartych torach.

Gdzie będą się odbywały rozgrywki?
Rozgrywki będą odbywały się na świetlicy przy torze speedrowerowym przy SP2. 

Jak będą wyglądały, jakie są zasady?
Mecze odbywają się z udziałem sześciu drużyn po trzech zawodników i rezerwowy. I tak co piątek jedziemy kolejkę. Po dwóch zawodników z drużyny w biegu, jedno okrążenie. Można raz wypaść kapslem poza tor. To bardzo podobne do czwórmeczu żużlowego. Punktacja też jest jak w żużlu. W połowie marca powinniśmy poznać najlepszą ekipę.

Ile jest torów w Zielonej Górze?
Aktualnie mamy pięć torów: cztery na świeżym powietrzu oraz jeden w świetlicy. 

Skąd wzięła się Wasza zajawka na grę w kapsle? Co jest w niej najciekawsze?
Wiadomo, że najpopularniejszy sport w mieście to żużel i wielu z nas marzyło, by być jak Andrzej Huszcza czy Piotr Protasiewicz. Ale z różnych względów pozostała nam rywalizacja na torze kapslowym, gdzie nierzadko emocje są ogromne. Kiedyś w kapsle grało się na kwietnikach lub na piasku, a teraz zyskujemy coraz więcej możliwości do gry. Najciekawsze jest to, że możemy trochę poczuć się jak żużlowcy na prawdziwym torze. Ważne jest także współzawodnictwo z kolegami z innych części miasta oraz po prostu świetna zabawa.

Ile osób aktualnie gra w kapsle w Zielonej Górze?
Aktualnie to około 50 osób. 

Rok temu tor do gry w kapsle powstał na terenie stadionu przy W69. Jak oceniasz ten pomysł? Jak podobały Ci się zawody na tym obiekcie?
To coś niesamowitego, że Falubaz zdecydował się na zbudowanie toru na W69! Zawody były naprawdę ekscytujące. Każdy chciał zwyciężyć przy W69, bo dla naszych zawodników to szczególne miejsce.

Jakie są Wasze plany na przyszłość? Rozwój rozgrywek ligowych, powstanie nowych torów w mieście?
Chciałbym, aby powstały w mieście nowe tory.  Myślę nad założeniem stowarzyszenia, które pozwoli nam się rozwijać. Na pewno będziemy organizować rozgrywki ligowe. Przed nami już trzeci sezon cyklu Grand Prix Zielonej Góry. Przewidujemy także kilka imprez dodatkowych. Zachęcam do śledzenia naszej grupy na Facebooku: Lubuska Liga Kapslowa. Tam pojawią się informacje o kolejnych wydarzeniach. Chciałbym również bardzo podziękować klubowi żużlowemu za dotychczasową współpracę, wsparcie, wspólną grę przy W69 i za patronat nad naszymi rozgrywkami. Dzięki temu, coraz więcej osób dowiaduje się o naszej pasji i nam kibicuje. 

W pierwszej rundzie Lubuskiej Ligi Kapslowej najlepsza okazała sie drużyna SKT 3. Drugie miejsce przypadło ekipie KC Browar, a trzecie SKT 1.