Aktualności

Krzysztof Sadurski w Zielonej Górze!

Kolejny nowy junior w kadrze zielonogórskiej drużyny. 20-letni zawodnik będzie najbardziej doświadczonym młodzieżowcem w Enei Falubazie Zielona Góra. Krzysiek ma za sobą rok startów w PGE Ekstralidze w drużynie Cellfast Wilków Krosno.

- W tym roku moja przygoda w PGE Ekstralidze z drużyną z Krosna dobiegła końca. Zdecydowałem, że chcę pozostać na tym poziomie rozgrywek. Dzięki awansowi Zielonej Góry nadarzyła się taka okazja i mam nadzieję, że będzie to moja dobra decyzja. Uważam, że sezon 2023 był najlepszy w moim wykaniu do tej pory, choć nadal jest kilka rzeczy do poprawy. W składzie Enei Falubazu jest kilku zawodników z którym się dobrze znam. Mam nadzieję, że wspólnie powalczymy o jak najwyższe miejsce w tabeli - powiedział Krzysztof Sadurski.

Krzysztof Sadurski to wychowanek leszczyńskiej Unii. Pierwsze kółka na torze żużlowym kręcił na Smoczyku, oraz na prywatnym minitorze braci Pawlickich. To tam Krzysiek pobierał nauki od Piotra i Przemka. W szkółce Unii trenował natomiast pod okiem Romana Jankowskiego. 24 maja 2018 roku w Gnieźnie Krzysztof zdał egzamin na licencję Ż, a już 12 czerwca zadebiutował w oficjalnych zawodach. W Lesznie w rundzie DMPJ zdobył trzy punkty w dwóch biegach.

W latach 2019 i 2020 poza startami w zawodach młodzieżowych Sadurski był zawodnikiem drugoligowego Kolejarza Rawicz, gdzie zdobywał kolejne doświadczenie i rozwijał swoje umiejętności. Postępy Krzysztofa zostały zauważone i w 2021 roku zadebiutował w brawach Unii Leszno w PGE Ekstralidze. W 30 biegach zdobył 12 punktów z bonusem. Jednocześnie nadal reprezentował barwy Kolejarza, dla którego zdobył 55 punktów z 10 bonusami, co przełożyło się na średnią biegową wysokości 1,711 punktu. Na drugoligowych torach Krzysztof Sadurski prezentował się także w sezonie 2022, ale wtedy jego podstawowym klubem były już pierwszoligowe Wilki Krosno. Sadurski zdobywając 43 punkty i 9 bonusów był jednym z autorów awansu krośnieńskiej drużyny do PGE Ekstraligi.

W sezonie 2023 Krzysztof Sadurski ponownie rywalizował na ekstraligowych torach. W najwyższej klasie rozgrywkowej zdobył 46 punktów z 10 bonusami w 50 biegach. Zdecydowanie lepiej prezentował się w rozgrywkach U24 Ekstraligi. W 89 biegach Krzysztof zdobył 164 punkty i 16 bonusów, a sezon zakończył ze średnią biegopunktową w wysokości 2,023.