Aktualności

Martins Ekwueme w piłkarskim Falubazie

Były gracz Legii Warszawa, Wisły Kraków i Zagłębia Lubin wzmacnia piłkarski Falubaz. Obrońca Martins Ekwueme to nowa twarz w zielonogórskiej drużynie, która już za dwa tygodnie wznowi rozgrywki III ligi.

Martins Ekwueme to zawodnik z olbrzymim doświadczeniem. Jego pierwszym polskim klubem był w sezonie 2000/01 Jeziorak Iława. Następnie grał on w Polonii Warszawa, czeskiej Sigmie Ołomuniec, oraz Wiśle Kraków, z którą dwukrotnie wywalczył Mistrzostwo Polski. Kolejnym klubem w karierze Ekwueme była warszawska Legia, w której spędził trzy sezony i wywalczył Puchar Polski. Kolejnym przystankiem Martinsa był Lubin. W Zagłębiu zawodnik ten grał przez cztery sezony, z roczną przerwą na wypożyczenie w bydgoskim Zawiszy. W trakcie ostatnich pięciu lat Ekwueme grał we Flocie Świnoujście, indyjskim Sportingu Clube de Goa, LZS-ie Piotrówka oraz cypryjskim Kucuk Kaymakli Turk SK.

Martins Ekwueme urodził się 2 października 1985 roku w Nigerii. Od 2 września 2016 roku posiada obywatelstwo polskie. Na co dzień mieszka w Lubinie. Kontrakt Martinsa z piłkarskim Falubazem obowiązywać będzie do końca sezonu 2016/2017.