Aktualności

Mateusz Łopuski w Zielonej Górze!

Mateusz Łopuski to pierwsza nowa twarz w zespole Enei Falubazu Zielona Góra. 16-letni zawodnik pochodzi z Gdańska, a przygodę ze sportem motorowym rozpoczął od startów na miniżużlu.

- Otrzymałem zaproszenie od Piotra Protasiewicza na trening, przyjechałem do Zielonej Góry i chyba się spodobałem, bo niebawem rozpoczęliśmy konkretne rozmowy o kontrakcie. Przede mną duże wyzwanie. Nastawiam się przede wszystkim na zawody młodzieżowe, ale mam również nadzieję, że uda mi się zadebiutować w PGE Ekstralidze - powiedział Mateusz Łopuski.

Mateusz Łopuski to wychowanek Wybrzeża Gdańsk. Licencję żużlową w klasie 500cc zdał 30 maja 2022 roku we Wrocławiu, jednak wcześniej z powodzeniem prezentował się w rywalizacji na motocyklach o pojemności 250cc oraz na torach miniżużlowych. Kibice z Zielonej Góry mogą pamiętać Mateusza z jego zwycięstwa w rundzie Pucharu Ekstraligi 250cc, która odbyła się 8 lipca 2021 roku przy W69. Mateusz wywalczył wtedy 14 punktów w pięciu biegach. W końcowej klasyfikacji sezonu 2021 zajął trzecie miejsce. Z brązowym medalem zakończył także rywalizację w cyklu Indywidualnego Pucharu Polski 250cc. W 2019 roku Mateusz Łopuski został wicemistrzem Polski na minitorze.

W sezonie 2022 Mateusz mógł startować jedynie w zawodach młodzieżowych. Wystąpił m.in. w cyklu Nice Cup, gdzie zbierał niezbędne doświadczenie i rozwijał swój talent. 

Sezon 2023 był pierwszym dla Mateusza poważnym spotkaniem z dorosłym żużlem. Łopuski został wypożyczony do wrosławskiej Sparty, w której barwach wystąpił w 12 spotkaniach U24 Ekstraligi. Dodatkowo startował także w cyklu Nice Cup, a dla gdańskiego Wybrzeża zdobywał punkty w cyklu Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.