Aktualności

Mistrzostwa Piotra Protasiewicza| Pawlicki, Kvech, Jensen, Fricke

Już w sobotę Mistrzostwa Piotra Protasiewicza, turniej wieńczący karierę wieloletniego kapitana i wychowanka zielonogórskiej drużyny. Na torze zobaczymy żużlowców ze światowej czołówki. Dziś przedstawiamy sylwetkę kolejnych czterech uczestników turnieju.

Mistrzostwa Piotra Protasiewicza| Hampel, Janowski, Iversen, Dudek

 

9. PRZEMYSŁAW PAWLICKI

Przemysław Pawlicki (ur. 5.09.1991) -  licencję zdał w 2008 w Częstochowie, debiut w oficjalnych zawodach zaliczył na torze w Zielonej Górze podczas turnieju młodzieżowego. Od tego czas niemal nieprzerwanie występował na torach ekstraligowych. Do jego największych sukcesów zaliczyć trzeba: złoto Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, brąz w Drużynowym Pucharze Świata czy Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów.  To zdobywca Złotego i Srebrnego Kasku,  Kask, indywidualny wicemistrzem kraju. Uczestnik GP w 2018 roku. 


10. JAN KVECH

Jan Kvech (ur. 18.10.2001) uważany za jeden z talentów czeskiego żużla, na co sobie zasłużył dzięki wielu medalom mistrzostw Czech, zdobywanym indywidualnie i drużynowo. Swój pierwszy kontrakt w polskiej lidze zawarł w 2019 roku z zielonogórskim klubem. W tym samym roku został złotym medalistą w Indywidualnym Pucharze Europy U-19. W 2021 roku trafił na wypożyczenie do Wilków Krosno, a już rok później zdobywał ważne punkty na pozycji U 24 dla zielonogórskiej drużyny. W sezonie 2023 został wypożyczony do Rybnika. 


11. RASMUS JENSEN

Rasmus Jensen (ur. 16.10.1993) - pierwszy kontrakt w Polsce podpisał w sezonie 2014 w Gorzowie. Zawodnikiem Stali był przez dwa lata, ale w obu sezonach został wypożyczony do pilskiej Polonii. W sezonach 2017 i 2018 reprezentował barwy Wandy Kraków. W roku 2019 wrócił na rok do Piły, a od 2020 roku reprezentował zespół z Gdańska. W sezonie 2022 zakończył występy w polskiej lidze ze średnią 2,25, piątym wynikiem w całych rozgrywkach! Duński żużlowiec wzmocnił nasz zespół z zamiarem dalszego rozwoju i udowodnienia, że jest w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie.


12. MAX FRICKE

Max Fricke (ur. 29.03.1996)  – jeden z najbardziej utalentowanych żużlowców młodego pokolenia. Wielokrotny indywidualny mistrz Australii. Indywidualny mistrz świata juniorów z 2016 roku. Pierwszy kontrakt z polskim klubem podpisał w 2014 roku z Toruniem, ale nie pojechał wówczas w zawodach. Dotąd startował w Rybniku, Wrocławiu, Zielonej Górze, gdzie był najskuteczniejszym zawodnikiem pierwszej ligi. Obecnie reprezentuje Grudziądz. Złoty medalista Speedway of Nations z ubiegłego roku. Złoty medal w tych rozgrywkach wywalczył także w 2019 roku.