Aktualności

NA ŻYWO! Finał Pucharu Polski KS Falubaz - Warta Gorzów

Piłkarze Falubazu zakończyli już ligowy sezon, ale oficjalne granie kończy się dopiero jutro. W sobotę  na stadionie w Babimoście powalczymy o lubuski Puchar Polski. Naszym rywalem będzie Warta Gorzów. U nas transmisja na żywo z tego spotkania!

Beniaminek trzeciej ligi zakończył swoje zmagania w świetnych humorach. Gorzowianie w cuglach wygrali czwartoligową rywalizację i sezon 2018/2019 spędzą półkę wyżej. Podopieczni trenera Mateusza Konefała awans zapewnili sobie kilka kolejek przed końcem ligi. Nie mieli sobie równych i uzbierali aż o 17 oczek więcej niż druga Tęcza Krosno Odrzańskie.

W drodze do finału Falubaz pokonał: Odrę Nietków 4:1, Mieszko Konotop 3:1, Orła Międzyrzecz 2:1, Czarnych-Browar Witnica 8:1 i TS Masterchem Przylep 2:0. Z kolei nasi rywale mieli dużo więcej problemów. Ograli: Polonię Lipki Wielkie 7:5 (po dogrywce), GKP Pszczew 3:1, Pogoń Skwierzyna 1:1 (rzuty karne 5:4), Piasta Iłowa 2:1, Steinpol-Ilankę Rzepin 0:0 (rzuty karne 5:4) i Sprotavię Szprotawa 0:0 (rzuty karne 3:2).

Zwycięzca meczu finałowego otrzyma czeka na 30.000 złotych oraz będzie reprezentował lubuskie w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Rozpocznie swoje zmagania od drugiej rundy i będzie mógł się w niej zmierzyć nawet z m.in. mistrzem Polski Legią Warszawa.

Zdjęcie: Bartłomiej Budny/BKS Stal