Pewny awans. Błękitni Olbrachtów 1:6 KS Falubaz (relacja)

Seniorzy KS Falubazu pokonują na wyjeździe Błękitnych Olbrachtów 6:1 i awansują do ćwierćfinału Pucharu Polski. Bramki zdobywali Maciej Brzeźniak (3), Łukasz Sobczak, Andrzej Dorniak i Piotr Piwowarski.

Nie było niespodzianki w ostatnim, zaległym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego. KS Falubaz Zielona Góra zgodnie z oczekiwaniami pokonał w Olbrachtowie występującą w lidze okręgowej ekipę Błękitnych 6:1 i awansował do ćwierćfinału rozgrywek, w których zmierzy się przy Sulechowskiej z Piastem Karnin.

Tuż po zameldowaniu się na boisku w położonym tuż przy Żarach Olbrachtowie wiadome było, że piłkarski Falubaz będzie walczył nie tylko z miejscowymi, ale również z murawą, która - co tu dużo mówić - odbiegała od standardów, nawet tych czwartoligowych. Na szczęście podopieczni Jarosława Misia szybko rozwiązali worek z bramkami, bo już w 7. minucie po płaskim dośrodkowaniu z lewej flanki Łukasza Ziętka piłkę w siatce umieścił Łukasz Sobczak. Dla „Sopla” była to pierwsza bramka po powrocie do KS Falubazu.

Zielonogórzanie, jak można było przewidzieć, całkowicie zdominowali gospodarzy, jednak bardzo często wpadali w pułapki ofsajdowe. Na drugą bramkę zawodników z Mychą na piersi musieliśmy poczekać do 35. minuty - po krótko rozegranym rzucie rożnym piłkę w pole karne wrzucił Łukasz Sobczak, a głową bramkę próbował zdobyć Filip Kiliński. Futbolówka po strzale defensora KS Falubazu uderzyła w słupek, odbiła się od bramkarza i spadła prosto pod nogi Andrzeja Dorniaka, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w sieci i podwojenia prowadzenia gości. Dla drugiego z pary stoperów była to druga bramka w ostatnich dniach - pierwszą ustrzelił w sobotę w spotkaniu z Kasztelanią. Piłkarski Falubaz do końca atakował, jednak do przerwy schodził z „tylko” dwubramkowym prowadzeniem.

Po zamianie stron zielonogórzanie rozpoczęli od mocnego uderzenia - w 49. minucie na prawe skrzydło został wypuszczony Michał Hoc i zagrał płasko w pole karne do Macieja Brzeźniaka, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do bramki. W 64. minucie Maciek zdobył czwartą bramkę dla KS Falubazu - tym razem po stracie gospodarzy w okolicach 25. metra „Brzezu” popisał się sprytną podcinką z wysokości „szesnastki” i zaskoczył dobrze spisującego się golkipera gospodarzy, Przemysława Leńczuka.

W szeregi naszej drużyny wdało się nieco rozluźnienia, co wykorzystali Błękitni na kwadrans przed zakończeniem meczu, kiedy bramkę bardzo ładnym, mocnym strzałem zza pola karnego zdobył Yulian Boichuk. KS Falubaz odpowiedział jeszcze dwoma trafieniami - w 85. minucie gry Maciek Brzeźniak asystował do Piotra Piwowarskiego, a w ostatniej akcji meczu panowie zamienili się rolami, dzięki czemu Maciej Brzeźniak skompletował hat-tricka.

Tym samym KS Falubaz efektownie wygrywa z Błękitnymi, którzy tak naprawdę niewiele mieli do powiedzenia. Kiedy bramkarz jest najlepszym zawodnikiem zespołu, który traci 6 bramek, to jest to w jakiś sposób z pewnością wymowne, choć z drugiej strony nie ma się czemu dziwić - gospodarze walczyli, ale dziś ambicja to było po prostu za mało na piłkarsko lepszą drużynę z Zielonej Góry. Dla zawodników Jarosława Misia był to ostatni „łatwy” mecz w tej edycji Pucharu Polski. Już za dwa tygodnie zagramy w ćwierćfinale z trzecioligowym Piastem Karnin, który z pewnością ustawi poprzeczkę na dużo wyższym pułapie.

Błękitni Olbrachtów - KS Falubaz Zielona Góra 1:6 (0:2)

0:1 Łukasz Sobczak 7' (asysta Łukasza Ziętka)
0:2 Andrzej Dorniak 35'
0:3 Maciej Brzeźniak 49' (asysta Michała Hoca)
0:4 Maciej Brzeźniak 64'
1:4 Yulian Boichuk 75'
1:5 Piotr Piwowarski 85' (asysta Macieja Brzeźniaka)
1:6 Maciej Brzeźniak 90' (asysta Piotra Piwowarskiego)

Błękitni Olbrachtów: Przemysław Leńczuk; Mariusz Polański, Radosław Leńczuk, Krzysztof Piętek (59' Grzegorz Andruszkiewicz), Yulian Boichuk, Maciej Gaczoł, Marcin Stachowski, Kamil Tutak, Adrian Jurczak, Marcin Gromanowski, Patryk Sałandziak.

KS Falubaz Zielona Góra: Łukasz Twarowski; Michał Hoc, Andrzej Dorniak (67' Mariusz Kaczmarczyk), Filip Kiliński, Łukasz Ziętek; Łukasz Sobczak (60' Piotr Piwowarski), Roman Kopacz (80' Karol Haraś), Jakub Babij; Albert Cipior, Maciej Brzeźniak i Tomasz Piwowarski (76' Maciej Górecki).