Przemysław Pawlicki z dziką kartą na CANAL+ online IMP - Finał 2 w Pile

Odkrywamy karty przed CANAL+ online IMP – Finał 2 – Piła. Decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego Przemysław Pawlicki będzie zawodnikiem, który w Pile pojedzie z numerem 16 na plastronie. Rywalizacja w drugiej odsłonie rywalizacji o medale IMP rozpocznie się 16 lipca o godzinie 15:30 na stadionie przy ul. Bydgoskiej. Bilety są wciąż w sprzedaży online.

Starszy z braci Pawlickich podczas ćwierćfinału IMP rozgrywanego w Rawiczu zajął 5. miejsce. Nie dawało ono bezpośredniego awansu do turnieju Texom IMP Challenge w Grudziądzu. Warto jednak dodać, że wychowanek Unii Leszno to obecnie drugi najskuteczniejszy zawodnik 1. Ligi Żużlowej i niekwestionowany lider Enea Falubazu Zielona Góra. W maju pokazał się z bardzo dobrej strony podczas Reall Finału Turnieju o Złoty Kask. Niespodziewanie zajął miejsce Maksymą Drabika i dzięki dobrej postawie wywalczył nie tylko nominację do eliminacji Speedway Grand Prix, ale i tam spisał się świetnie, awansując do turnieju SGP Challenge. Teraz będzie miał okazję pokazać się podczas CANAL+ online IMP – Finał 2 – Piła.

Mogę się tylko cieszyć z wysokiej formy w tym sezonie i z tego, że została ona zauważona. Dziękuję za otrzymanie nominacji. Nie udało mi się niestety dostać do grona stałych uczestników cyklu, spróbuję zatem pokazać się z jak najlepszej strony jako zawodnik z dziką kartą. Tor w Pile znam dość dobrze, chociaż dawno tam nie startowałem w zawodach. Sam jestem ciekaw, jak na nim wypadnę po latach przerwy – komentuje Przemysław Pawlicki, który w swojej karierze ma w dorobku dwa srebrne medale Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Pierwszy z nich wywalczył w 2011 roku jako zawodnik klubu z Piły. Trzeba podkreślić, że osiągnął to jeżdżąc jako junior. Drugi krążek zdobył w sezonie 2017 w Gorzowie Wielkopolskim. W ubiegłorocznym cyklu CANAL+ online IMP uplasował się na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej.