Aktualności

Rasmus Jensen w kadrze Danii na sezon 2023

Nicki Pedersen - menedżer duńskiej reprezentacji żużlowej, ogłosił nazwiska zawodników, którzy w sezonie 2023 mają największe szanse na reprezentowanie swojego kraju. Nowością jest podział zawodników na grupy.

Najlepsi duńscy zawodnicy podzieleni zostali na dwie grupy. Do "Speedway Elite A1" trafiła szóstka aktualnie najlepszych, zdaniem Pedersena, zawodników. Pozostała siódemka żużlowców stworzyła grupę "Speedway Elite A2"

- Celem nowej struktury jest zapewnienie jak najwyższego poziomu w kadrach narodowych przez cały sezon. Początkowo kadrę A1 Stworzą przede wszystkim duńscy żużlowcy, którzy startują w polskiej Ekstralidze i mają na swoim koncie najlepsze wyniki. Oczekuję jednak, że zawodnicy z grupy A2 swoimi wynikami sprawią, że zostaną przesunięciu do grupy A1. Równie dobrze, słabsze wyniki zawodników z najwyższej grupy, mogą spowodować przesunięcie do niższej – mówi Nicki Pedersen. Podobnie wygląda struktura kadry młodzieżowej.

Wśród zawodników wymienionych przez Nickiego Pedersena jest Rasmus Jensen. Co ciekawe nowy zawodnik Stelmet Falubazu Zielona Góra trafił do grupy A1. To z pewnością efekt ubiegłorocznego sezonu, który w wykonaniu Rassera był bardzo dobry. Rasmus to w końcu zdobywca tytułu Indywidualnego Mistrza Danii.

Speedway Elite A1
Leon Madsen
Mikkel Michelsen
Anders Thomsen
Rasmus Jensen
Frederik Jakobsen
Mathias Nielsen

Speedway Elite A2
Michael Jepsen Jensen
Andreas Lyager
Nicolai Klindt
Patrick Hansen
Nicki Pedersen
Kenneth Bjerre
Niels-Kristian Iversen

Speedway Elite Future B1
Benjamin Basso (U23)
Mads Hansen (U23)
Tim Sørensen (U23)
Jonas Seifert (U23)
Emil Breum (U21, U23)
Jesper Knudsen (U19, U21, U23)

Speedway Elite Future B2
Jonas Knudsen (U23)
Kevin Juhl Pedersen (U23)
Esben Hjerrild (U21, U23)
Bastian Borke (U21, U23)
Nicolai Heiselberg (U19, U21, U23)
William Drejer (U19, U21, U23)
Thomas Kring (U19, U21, U23)
Bastian Pedersen (U19, U21, U23)
Nicklas Aagaard (U19, U21, U23)

źródło: dmusport.dk