Aktualności

Rune Thorst w Zielonej Górze!

Kolejnym zawodnikiem U24 Ekstraligi w zielonogórskich barwach jest Rune Thorst. 20-latek w sezonie 2023 reprezentował w tych rozgrywkach U24 Beckhoff Spartę Wrocław, do której został wypożyczony z rzeszowskiej Stali. W 48 biegach wywalczył 57 punktów, a jego średnia biegopunktowa wynosiła 1,250. Duńczyk w zespole z Wrocławia miał okazję startować razem z innym zawodnikiem naszej drużyny - Mateuszem Łopuskim.

Rune opowiedział nam o planach i celach w tym sezonie. - Wierzę, że kontrakt z Falubazem pozwoli mi zdobyć kolejne doświadczenie, a ja będę mógł odwdzięczyć się dobrymi wynikami - mówi.

Jak zaczęła się Twoja przygoda ze speedway'em?
- Już jako czterolatek jeździłem na quadach, później były sidecar'y. Partnerka mojego taty też na tym jeździła i bardzo mnie to zainteresowało. Moi bliscy widzieli, że ściganie coraz bardziej mnie fascynuje, dlatego zgodzili się, żebym jeździł na motocyklu 50 cc. Tak wyglądały moje początki. Rodzina na początku bardzo cieszyła się, że uprawiam sport, teraz pojawia się więcej obaw, ale już za późno. Żużel to miłość mojego życia!

Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia?
- Jestem mistrzem Danii na motocyklach o pojemności 50cc. Jestem też w piątce najlepszych zawodników w Danii, Europie i na świecie na miniżużlu. Byłem członkiem reprezentacji Danii w kategorii 85cc i 500cc.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, motocykl crossowy, motocykl i tekst

Dlaczego zdecydowałeś się na starty w Zielonej Górze?
- Chciałem jeździć w tej drużynie, ponieważ słyszałem same dobre opinie, inni zawodnicy bardzo polecali mi ten klub, znam też Przemka Pawlickiego, z którym startujemy w Danii w Grindsted.

Jakie masz cele w tym sezonie?
- Do sezonu 2024 podchodzę z dużymi nadziejami. Rok temu miałem okazję zadebiutować w rozgrywkach U24 w Polsce w drużynie z Wrocławia i było to dla mnie duże przeżycie i przede wszystkim świetna okazja do rozwoju. Osiągnąłem średnią 1,250, ale wymagam od siebie jeszcze więcej. Mam wsparcie sponsorów, którzy pomagają mi w realizacji mojej pasji i w solidnym przygotowaniu sprzętu, więc jeśli coś się nie uda, to będę winił tylko siebie. Mam nadzieję,że w Zielonej Górze zyskam jeszcze więcej okazji do jazdy i zdobędę kolejne cenne doświadczenie.

W sezonie 2024 Rune będzie zawodnikiem duńskiej drużyny Grindsted, w której startować będzie także Przemysław Pawlicki. 

fot. Wojciech Tarchalski/ Facebook Team Rune Race Speedway