Aktualności

Szwecja| Bracia Pawliccy w Piraternie Motala

Przemysław i Piotr Pawliccy w sezonie 2024 ponownie reprezentować będą barwy szwedzkiej Piraterny Motala. W 2023 roku Piraci zakończyli rywalizację w Bauhaus-Ligan na ćwierćfinale, w którym przegrali z Rospiggarną Hallstavik.

W sezonie 2023 Przemysław Pawlicki był trzecim zawodnikiem rozgrywek Bauhaus-Ligan osiągając średnią 2,368 punktu na bieg i był liderem Piraterny. 

Przemek jeszcze w trakcie tegorocznego sezonu był na szczycie listy naszych życzeń. W tym roku był naszym liderem, i pokładamy nadzieje, że podobnie będzie za rok. Przemek zawsze daje z siebie 100% i jest przed wszystkich lubiany. Mam wrażenie, że Motala to dla niego drugi dom - powiedział Anders Bylin, kierownik Piraterny.

Dla Piotra Pawlickiego będzie to już dziewiąty sezon w barwach Piratów. W sezonie 2023 Piter osągnął średnią 2,043 punktu na bieg.

Piotr znaczy wiele dla naszej drużyny. Mając go w składzie będziemy silniejsi. Pozostała część drużyny też będzie spokojniejsza wiedząc, że Piotr jest z nami. Podpisanie tego kontraktu dużo znaczy nie tylko dla zespołu, ale także dla fanów i sponsorów - powiedział Bylin.

Aktualny skład Piraterny Motala:
Przemysław Pawlicki
Piotr Pawlicki
Oskar Fajfer
Vaclav Milik
Jonathan Ejnermark
Ludvg Selvin