Aktualności

W połowie drogi. Pomologia Prószków - KS Falubaz (zapowiedź CLJ)

Dziś rusza 27. kolejka zmagań w grupie zachodniej w Centralnej Lidze Juniorów. KS Falubaz Zielona Góra swoje spotkanie rozegra jutro w Prószkowie, gdzie przeciwnikiem będzie miejscowa Pomologia. Początek meczu o godzinie 15:00.

 

Przed meczem z Dozametem Nowa Sól, który odbył się niespełna dwa tygodnie temu, plan juniorów starszych KS Falubazu Zielona Góra na ostatnią prostą bieżącego sezonu był jasny: wygrać jak najwięcej spotkań, a najlepiej - wszystkie. Po zgarnięciu kompletu punktów z Dozametem (3:1) i Arką Gdynia (1:0) zielonogórzanie jutro znajdą się dokładnie w połowie wyznaczonej przez siebie drogi. Warunek: wygrać z Pomologią.

Zespół z Prószkowa zajmuje obecnie 14. pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów i wciąż posiada matematyczne szanse na grę w przyszłym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów. Nie są to jednak szanse zbyt duże, ponieważ musi zostać spełniony szereg warunków, by Pomologia zapewniła sobie utrzymanie. Po pierwsze - musi wygrać wszystkie spotkania do końca sezonu. Po drugie - musi liczyć na to, że Ruch Chorzów nie zdobędzie w ostatnich czterech grach więcej niż cztery punkty. Cóż, dopóki piłka w grze… To jednak nie nasze zmartwienie.

Drużyna prowadzona przez Piotra Żaka i Mirosława Kędziorę sukcesywnie realizuje swój plan. Ostatnie zwycięstwa pozwoliły zespołowi wspiąć się na 10. miejsce w tabeli, które w obecnej sytuacji nie jest niestety gwarantem absolutnie niczego. Piłkarski Falubaz dzielą dwa „oczka” od miejsca 8., ale również od 13., które jest jednoznaczne ze spadkiem. W odróżnieniu jednak od naszych jutrzejszych rywali, juniorzy starsi KS Falubazu są zależni tylko od siebie. Prosta piłka: wygranie wszystkiego od 27. do 30. kolejki zapewni spokojny ligowy byt, choć oczywiście nie jest wykluczone, że może to nastąpić nieco wcześniej, czego z pewnością wszyscy byśmy sobie życzyli.

Pomologia wiosną przegrywała aż pięciokrotnie, przy jednym remisie i dwóch wygranych. Wydaje się, że faworytem jutrzejszego starcia w Prószkowie będą zielonogórzanie, ale to nie może uśpić czujności juniorów grających z Mychą na piersi. Gospodarze na pewno zrobią wszystko, by do końca walczyć o ligowy byt i nie ułatwią nam zadania, dlatego na boisku trzeba pokazać, która drużyna zasługuje na grę w Centralnej Lidze Juniorów w sezonie 2016/2017.

 

Początek meczu 27. kolejki grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy KS Falubazem Zielona Góra a Pomologią Prószków jutro o godzinie 15:00 w Prószkowie.