Aktualności

Ważne wsparcie dla szkółki żużlowej

Wspieraj talenty zielonogórskiego żużla! To nic nie kosztuje! Wystarczy przekazać Stowarzyszeniu ZKŻ, które prowadzi zielonogórską szkółkę żużlową, 1,5% należnego podatku dochodowego za 2024 rok.
Żużel to sport wymagający wielkiej odwagi, zaangażowania, wytrwałości i pracowitości. Przy systematycznym szkoleniu na właściwym poziomie, które zapewnić może także wsparcie kibiców z 1,5 procenta podatku, obecni i przyszli adepci są w stanie osiągać mistrzowskie wyniki.

Każdy kibic może pomóc 
Chłopcy, którzy teraz zdobywają pierwsze żużlowe szlify w szkółce, marzą, by być jak ich sportowi idole, dawni wychowankowie klubu: dyrektor sportowy Piotr Protasiewicz czy Grzegorz Walasek, który niedawno dołączył do sztabu szkoleniowego. 
- Obaj wiemy, jak wymagające są treningi w żużlu, przekonaliśmy się o tym na własnej skórze. Cieszę się, że Grzegorz zdecydował się na pracę z najmłodszymi adeptami  i przekaże im cenną wiedzę szkoleniową, co wpłynie na poziom naszych wychowanków. Chcemy by nasza młodzież osiągała sukcesy, by zielonogórscy fani znów byli dumni z wychowanków w drużynie - mówi P. Protasiewicz. 
Wszyscy kibice mogą w tym pomóc, przeznaczając 1,5 procenta należnego podatku dochodowego za 2023 rok na rzecz Stowarzyszenia ZKŻ, które prowadzi zielonogórską szkółkę żużlową. 

Ferie z Falubazem 
W Zielonej Górze chłopcy zyskują dobre warunki do szkolenia, zimą korzystają z zajęć na sali pod okiem profesjonalnych trenerów, a w sezonie czekają ich intensywne treningi. 
- Od marca  zaczniemy pracę na torze, w warsztacie i parkingu. Będę pracował z chłopakami, którzy zaczynają jeździć w klasie 125cc oraz 250cc, czyli z tymi najmłodszymi. Postaram się od początku eliminować błędy podczas jazdy i przekazywać, jak poprawnie prowadzić motocykl żużlowy - dodaje G. Walasek. 
Zanim jednak to nastąpi, nasza młodzież ma ferie z Falubazem. Chłopcy przez kilka dni mają spotkania w warsztacie przy motocyklu, spotkanie z psychologiem, trening sprawnościowy, basen, a ferii koniec - pizza day! 

Sukces projektu Falubaz Junior
Solidne szkolenie to priorytet w klubie, a dzięki temu, że w Zielonej Górze powstanie minitor,  będzie ono jeszcze bardziej rozwinięte. W akcję zaangażowani byli przede wszystkim kibice. To właśnie oni zgłosili do Budżetu Obywatelskiego zadanie, które dotyczyło budowy obiektu treningowego oraz infrastruktury potrzebnej do dalszego rozwoju szkółki żużlowej. Dzięki zaangażowaniu kibiców, projekt Falubaz Junior zdobył tak wiele głosów, że zostanie zrealizowany. To oznacza, że w Zielonej Górze powstanie bardzo ważny obiekt, na którym szkoleni będą najmłodsi adepci.