Aktualności

Weekend z Falubazem 02.09-04.09

Przed nami kolejny gorący weekend i nie mamy tu na myśli temperatury powietrza, choć słońca z pewnością nie zabraknie. Od dziś do niedzieli emocjonować będziemy się występami naszych zawodników oraz drużyn. Żużlowcy rozpoczynają walkę o medale, a piłkarze zagrają kolejne ligowe spotkania.

Sportowe emocje rozpoczynamy już dzisiaj. Wieczorem w Lublinie kolejny mecz towarzyski rozegra polska reprezentacja, do której powraca Piotr Protasiewicz. Polacy, prowadzeniu przez Marka Cieślaka, zmierzą się z reprezentacją Danii, której przewodzić będzie Hans Nielsen. Na torze obok PePe pojawią się m.in. Grzegorz Zengota, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski czy Nicki Pedersen, Leon Madsen czy Anders Thomsen.

W sobotę rywalizacja z udziałem naszych zawodników rozpocznie się o 17:00. Od tej pory równolegle śledzić będziemy to co dzieje się w Zielonej Górze oraz Vetlandzie. Przy ulicy Sulechowskiej kolejny mecz III ligi rozegra KS Falubaz, a naszym rywalem będzie Ślęza Wrocław. Pomiędzy kolejnymi akcjami naszych piłkarzy, będziemy sprawdzać jak w Szwecji radzi sobie Patryk Dudek. Na torze w Vetlandzie rozegrany będzie bowiem turniej Grand Prix Challenge. Stawką tej rywalizacji jest bezpośredni awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix, który wywalczy jedynie najlepsza trójka zawodów. O godzinie 19:00 zaczniemy trzymać kciuki za udany, ale przede wszystkim bezpieczny występ czwórki naszych zawodników w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie rozegrany zostanie turniej o Łańcuch Herbowy.

W niedzielę zdecydowanie najważniejsze wydarzenie tego weekendu, czyli pierwszy półfinałowy meczu w Toruniu. Apator kontra Falubaz. Na torze same gwiazdy ze ścisłej światowej czołówki. Lider i wicelider cyklu Grand Prix, czyli Greg Hancock oraz Jason Doyle. Do tego Piotr Protasiewicz, Chris Holder, Patryk Dudek, Martin Vaculik, Jarosław Hampel, Adrian Miedziński, Krystian Pieszczek czy Paweł Przedpełski. Emocje gwarantowane!\

Do zobaczenia na trybunach!

Piątek 02.09
20:00, mecz towarzyskim Polska - Dania, Piotr Protasiewicz, stadion żużlowy w Lublinie

Sobota 03.09
17:00, III liga, KS Falubaz Zielona Góra - Ślęza Wrocław, stadion przy ulicy Sulechowskiej (dołek)
17:00, Grand Prix Challenge, Patryk Dudek, Vetlanda
19:00, Turniej o Łańcuch Herbowy miasta Ostrowa, Piotr Protasiewicz, Jason Doyle, Jarosław Hampel, Krystian Pieszczek, stadion żużlowy w Ostrowie Wielkopolskim

Niedziela 04.09
12:00, Centralna Liga Juniorów, Warta Poznań - KS Falubaz Zielona Góra, stadion w Poznaniu
19:00, PÓŁFINAŁ DMP, APATOR TORUŃ - FALUBAZ ZIELONA GÓRA, Motoarena w Toruniu