Aktualności

Weekend z Falubazem! Rowery, piłka nożna i żużel

Przed nami weekend z mocnymi falubazowymi akcentami. Kibiców czekają bowiem aż trzy imprezy z udziałem naszych drużyn i zawodników. Zaczynamy w sobotę o godzinie 15:00 Falubazowym Rajdem Rowerowym.

2. Falubazowy Rajd Rowerowy

Żużlowcy oraz kibice Falubazu po raz drugi wyjadą na rowerach na ulice Zielonej Góry. Już w sobotę 5 sierpnia odbędzie się 2 Falubazowy Rajd Rowerowy. Pierwsza edycja tego wydarzenia okazała się strzałem w dziesiątkę, a ulicami miasta przejechał blisko tysięczny peleton.

Podobnie jak rok temu rajd rozpocznie się na stadionie żużlowym przy W69. Po krótkiej rozgrzewce punktualnie o godzinie 15:00 w górę pójdzie taśma startowa i wspólnie wyruszymy na zielonogórskie ulice.

2. Falubazowy Rajd Falubazowy przejedzie ulicami: W69 - Wrocławska - Pileckiego - Nowa - Strzelecka - Sienkiewicza - Fabryczna - Ogrodowa - Jaskółcza - 1 maja - Łużycka - Stefana Wyszyńskiego - Zacisze - Działkowa - Zjednoczenia - Energetyków - Batorego - Rzeźniczaka - Zdrojowa - Sulechowska - Stadion KS Falubaz Zielona Góra

Zakończenie rajdu będzie miało miejsce na stadionie piłkarskim KS Falubazu Zielona Góra, gdzie na uczestników czekać będą kiełbaski, lody od firmy Nordis oraz pamiątkowe medale.

Trasa 2. Falubazowego Rajdu Rowerowego:

KS Falubaz Zielona Góra - Ruch Zdzieszowice

W sobotę o godzinie 17:00 piłkarze KS Falubazu Zielona Góra na własnym boisku zmierzą się z jednym z faworytów do awansu - Ruchem Zdzieszowice. Sobotni pojedynek rozpocznie się o godzinie 17. Wstęp kosztuje 10 złotych, ale kobiety i dzieci wchodzą za darmo. Jest jeszcze inna możliwość darmowego wejścia na stadion. Wystarczy wziąć udział w drugim Falubazowym Rajdzie Rowerowym, który metę będzie miał właśnie na stadionie przy ul. Sulechowskiej, gdzie mecze rozgrywa piłkarski Falubaz.

O przygotowaniach do tego spotkania mówił trener drużyny Jarosław Miś

Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik

Na zakończenie weekendu emocje żużlowe. Falubaz Zielona Góra przy W69 podejmie rybnicki ROW. Nasi niedzielni goście borykają się z olbrzymimi kłopotami kadrowymi. Zawieszony jest Grigorij Laguta, a kontuzje leczą Rafał Szombierski i Max Fricke. Rybniczanie w awizowanym składzie podali m.in. młodego rosjanina Romana Lachbauma, którego zakontraktowali kilka dni temu. Wczoraj natomiast do drużyny dołączył Duńczyk Mads Korneliussen. Trener Mirosław Korbal może także skorzystać z Australijczyka Rory Schleina. Pewni natomiast możemy być tego, że ROW do Zielonej Góry przyjedzie z naszym starym znajomym Fredrikiem Lindgrenem oraz nadzieją polskiego żużla Kacprem Woryną. 

Zielonogórzanie awizowali natomiast najsilniejsze ustawienie, choć pod znakiem zapytania stoi występ poobijanego Jasona Doyla. Australijczyk kilka dni temu uczestniczył w groźnym wypadku w Anglii i zapowiedział kilka dni przerwy, aby wrócić do pełni zdrowia. Czy Doyla w niedzielę zobaczymy przy W69? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne w dniu meczu. 

Początek spotkania z ROW-em Rybnik o godzinie 19:00, ale my na stadion zapraszamy już o 17:30. O tej porze wystartuje bowiem Strefa Falubaziaka, na której obchodzić będziemy Urodziny MotoMyszy, a na najmłodszych kibiców czeka wiele atrakcji.