Aktualności

#ZIEBYD| Pewna wygrana Enea Falubazu

Zespół Enea Falubaz Zielona Góra pokonał Abramczyk Polonię Bydgoszcz na własnym torze 50:40 i umocnił się na pozycji lidera w tabeli.

Mecz obfitował w wiele znakomitych wyścigów, których autorem był m.in. obchodzący dziś 37 urodziny Krzysztof Buczkowski. To on w szóstym wyścigu pobił nowy rekord toru, który obecnie wynosi 60, 47 s.

Niezawodny, jak od początku rozgrywek był też Przemysław Pawlicki, zdobywca 13 punktów. To on i K. Buczkowski pozbawili Abramczyk Polonię Bydgoszcz złudzeń w 15. wyścigu pokonując Kennetha Bjerre i Davida Bellego 5:1.

Można przyjąć, że Enea Falubaz Zielona Góra systematycznie budował przewagę. Choć w pierwszych dwóch wyścigach był remis, to już w trzecim gospodarze odnieśli pierwsze drużynowe zwycięstwo dzięki K. Buczkowskiemu oraz Michałowi Curzytkowi.

Goście bardzo chcieli odrobić straty, głównie za sprawą znakomitego Wiktora Przyjemskiego (12 + 1), którego jednak w czwartym wyścigu pokonał Rasmus Jensen.

Za to już w dziesiątym biegu młody lider Polonii znakomicie wyjechał ze startu, a Andreas Lyager pokonał Rohana Tungate'a. Ten wyścig zapewnił Polonii remis w meczu i walka o punkty rozpoczęła się właściwie od nowa.

Bieg 12. został przerwany ze względu na upadek M. Curzytka po ataku Oliviera Buszkiewicza, który został za to ukarany żółtą kartką. Na szczęście nasz junior był zdolny do dalszej jazdy.

Bieg 13. także został przerwany, gdy po ataku A. Lyagera na tor upadł K. Buczkowski. Żużlowiec Polonii został wykluczony z powtórki. Zwyciężyła w niej para gospodarzy.