Kocham Falubaz

Z okazji Walentynek 2018 żużlowcy Falubazu wzięli udział w miejskim happeningu. Na zielonogórskim deptaku rozdawali mieszkańcom okolicznościowe vlepki z hasłem #kochamFalubaz i wspólnie z MotoMyszą pozowali do zdjęć. Dodatkowo na latarniach starówki pojawiły się walentynkowe wydzieranki.


Falubazowy Rajd Rowerowy

Od sezonu 2016 organizujemy latem Falubazowy Rajd Rowerowy. Wydarzenie z udziałem wszystkich żużlowców Falubazu skierowana jest do całych rodzin. Kilka tysięcy osób na rowerach przejeżdża ulicami Zielonej Góry w jednym peletonie, a na koniec spotyka się na pikniku. Na każdego uczestnika rajdu poza świetną zabawą i spotkaniem z żużlowcami czeka także pamiątkowy medal.


Falubazowy Narodowy na Grand Prix w Warszawie

II runda Grand Prix 2017, która rozgrywana była na PGE Narodowym w Warszawie na długo zapadnie w naszych pamięciach. Z inicjatywy klubu, kibice Falubazu oraz Patryka Dudka mogli w Zielonej Górze zakupić wejściówki na sektor G23, aby wspólnie kibicować naszemu zawodnikowi. Łącznie sprzedano ponad 570 biletów. To był zdecydowanie najgłośniejszy sektor na 50-tysięcznym stadionie.


Dzień dobry Zielona Góro!

Żużlowy sezon 2016 rozpoczęliśmy od mocnego akcentu. 9 kwietnia, przed inauguracyjnym meczem ze Spartą Wrocław, na mieszkańców kilku zielonogórskich osiedli czekała niespodzianka. W nocy ponad 2000 balonów z helem przyczepiliśmy do zaparkowanych samochodów. Efekt był kapitalny, a cała akcja została bardzo dobrze przyjęta przez zielonogórzan i nagłośniona w lokalnych mediach.


Urodziny z Falubazem

„URODZINY Z FALUBAZEM” to świetny pomysł na wspólne świętowanie. W ciągu ostatnich 3 lat w naszym klubie swoje urodziny świętowało ponad 100 dzieci. Wszyscy goście byli zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę na temat Falubazu i sportu żużlowego. Nasi animatorzy przygotowali wiele ciekawych zabaw, które wypełniają czas podczas przyjęcia przy stadionie na ulicy Wrocławskiej 69. Oprócz żużlowych atrakcji, na wszystkich czekają niespodzianki, takie jak zwiedzanie stadionu, czy drobny upominek na koniec.


Falubazowe Mikołajki

Coroczna akcja charytatywna, w której udział bierze całe środowisko żużlowe skupione wokół naszego klubu. Falubazowe Mikołajki to największa tego rodzaju akcja w regionie. Wspólnie z zawodnikami i kibicami Falubazu przed świętami Bożego Narodzenia rozdajemy kilka tysięcy paczek z falubazowymi gadżetami oraz słodyczami. Odwiedzamy domy dziecka, placówki opiekuńcze, szpitale, świetlice środowiskowe, ubogie rodziny oraz podopiecznych Fundacji Falubaz Pomaga. Wręczanie paczek poprzedzane jest aukcjami charytatywnymi, na których kibice kupić mogę wylicytować atrakcyjnych przedmiotów.


Spotkania z kibicami

Czym byłby żużel bez kibiców? Zawodnicy Falubazu mają tego świadomość i systematycznie spotykają się ze swoimi fanami. Wizyta żużlowców w szkole czy zakładzie pracy to dla wszystkich wielkie przeżycie. Nie często zdarza się bowiem okazja do bliskiego kontaktu z medalistami mistrzostw Polski i świata. Spotkania z kibicami to także okazja do otrzymania autografu, czy wspólnej fotografii ze swoim sportowym idolem.


FaluBAZA

Park Krasnala w Nowej Soli to miejsce często odwiedzane przez rodziny, które lubią aktywnie spędzać czas. Od 2011 roku na terenie Parku funkcjonuje także FaluBAZA, miejsce dedykowane zarówno młodszym, jak i starszym kibicom zielongórskiego klubu. Na odwiedzających czeka olbrzymia figura MotoMyszy, żużlowy motocykl oraz plansza do gry w kapsle. Wszystko na tle efektownego graffiti.


Galeria Sław

Nasza galeria wzorem Hall of Fame upamiętnia ludzi najbardziej zasłużonych dla zielonogórskiego speedwaya – lokalne gwiazdy czarnego sportu, idoli dla kilku pokoleń mieszkańców. Ale galeria sław to nie tylko zawodnicy na tzw. „ołtarzyku”. Na szczycie drugiego łuku jest również miejsce dla działaczy i osób związanych z ZKŻ, którzy szczególnie wpisali się w jego historię.

Aktualnie w Galerii Sław znajdują się tabliczki Bonifacego Langnera, Zbigniewa Marcinkowskiego, Macieja Jaworka, Andrzeja Huszczy, Stanisława Sochackiego oraz Henryka Olszaka.


Piknik w Mostkach

Piknik w Mostkach to już stały punkt w kalendarzu każdego kibica. Od siedmiu lat na terenie Portu 2000 odbywa się całodniowe spotkanie kibiców z żużlowcami Falubazu. Tysiące kibiców, cała ekstraligowa drużyna, muzyczna gwiazda i świetna zabawa - z tym kojarzą nam się Pikniki w Mostkach.


Strefa Falubaziaka

Od sezonu 2015 stałym punktem ligowych meczów w Zielonej Górze jest Strefa Falubaziaka. Odwiedzający ją najmłodsi kibice mogą liczyć na świetną zabawę z Falubazowymi akcentami. Za aktywności w Strefie odpowiadają animatorzy oraz Szkolni Koordynatorzy Falubazu. Strefa Falubaziaka pojawia się także na wielu spotkaniach z kibicami.