Falubaz Junior to innowacyjny projekt związany z rozwojem zielonogórskiej szkółki żużlowej – miejsca, w którym rodzą się żużlowe talenty. Andrzej Huszcza, Maciej Jaworek, Jarosław Szymkowiak, Sławomir Dudek, Rafał Kurmański, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota, Patryk Dudek, Alex Zgardziński, Mateusz Tonder to nasi wychowankowie, którzy decydowali i nadal decydują o sile Falubazu Zielona Góra. Nasza drużyna to żużlowa marka znana w Polsce z wielu sukcesów, w tym siedmiu tytułów Drużynowego Mistrza Polski.

Jeśli ktoś lubi adrenalinę, to na pewno poczuje ją na motocyklu bez hamulców! Żużel to prawdziwa szkoła życia. Sport, który uczy pokory, a jednocześnie dostarcza niesamowitych emocji i sprzyja spotkaniom z wieloma inspirującymi ludźmi – zachęca Piotr Protasiewicz.

Chcemy wkrótce doświadczać kolejnych fantastycznych wrażeń przy udziale naszych wychowanków. Ma się do tego przyczynić sztab szkoleniowy w szkółce, który tworzą: trener Aleksander Janas, doświadczony żużlowiec Krzysztof Jabłoński oraz Andrzej Jarząbek, który w roli mechanika klubowego zajmie się sprzętem juniorów. To kompetentni i zaangażowani ludzie, którzy wiedzą, jak wielką odpowiedzialnością jest szkolenie żużlowych adeptów. Żużel to sport wymagający wielkiej odwagi, zaangażowania, wytrwałości i pracowitości. Jesteśmy przekonani, że przy systematycznym szkoleniu na właściwym poziomie, przyszli adepci są w stanie osiągać wysokie wyniki. Nasi juniorzy będą mogli sprawdzać swoje umiejętności m.in. w zawodach o Brązowy i Srebrny Kask, w Młodzieżowych Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski oraz w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Zielonogórski Klub Żużlowy cyklicznie organizuje nabory do szkółki. Odbywają się one m.in. przy okazji wizyt w szkołach czy takich imprez jak np. Piknik z Falubazem. W ich trakcie trenerzy oceniają ogólną kondycję fizyczną kandydata, a także przeprowadzają wstępną rozmowę kwalifikacyjną.

Kontakt:
Zielonogórski Klub Żużlowy
65-218, Zielona Góra
ul. Wrocławska 17
tel.: 0 68 453 89 11
email: junior@falubaz.com