Stelmet Falubaz rośnie w siłę także dzięki współpracy z partnerskimi miastami
 
 
– Jesteśmy jedynym klubem sportowym w Polsce, który zawarł oficjalne partnerstwo z miastami, by promować je poprzez żużel – mówi pomysłodawczyni tego projektu Edyta Ożóg. Stelmet Falubaz Zielona Góra wyróżniają sukcesy sportowe, ważne oddziaływanie społeczne oraz wyjątkowa atmosfera, którą wspólnie tworzą nasi żużlowcy i kibice. Wielu z nich przyjeżdża do nas z okolicznych miejscowości, takich jak Żagań, który został pierwszym miastem partnerskim. - Mecz inauguracyjny sezonu 2019, którego byłem uczestnikiem, był dla mnie dniem rozpoczęcia współpracy Żagania z ZKŻ SSA, a tym samym rozpoczęciem promocji miasta w całym regionie. Stelmet Falubaz ma u nas wielu fanów, którzy przez cały sezon z wielkimi emocjami śledzą poczynania zespołu - bezpośrednio na W69 i przy telewizorach. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że symbole Żagania będą widoczne podczas każdego rozgrywanego spotkania. W ramach partnerskiej współpracy zapraszam zarząd oraz zawodników do odwiedzenia naszego pięknego miasta, przy okazji na spotkanie z mieszkańcami, a przede wszystkim fanami Waszego klubu. Z ostrożności wytypowany przeze mnie wynik wskazał na zwycięstwo Stelmetu Falubazu małą różnicą punktów, ale dzisiaj twierdzę, że było tak ostatni raz. Okazaliście się zdecydowanie lepsi. Powiem „bezkonkurencyjni”. W inauguracyjnym meczu zmiażdżyliście przeciwnika i tak niech będzie przez cały sezon. Życzę utrzymania wysokiej formy i samych zwycięstw, gdyż zasługujecie na tytuł Mistrza Polski, który musicie zdobyć – podkreśla burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec.

W gronie miast partnerskich znalazł się m.in. Sulechów, który zaprezentujemy 10 maja podczas zawodów z debiutującym w PGE Ekstralidze po 24 latach Speed Car Motor Lublin. W ten sposób ZKŻ SSA włącza się w promocję sulechowskiej gminy, w tym również obchodów 700 – lecia powstania miasta. ZKŻ SSA i Sulechów będą m.in. informować o imprezach i ciekawych wydarzeniach organizowanych przez strony, a dla kibiców z Sulechowa organizowane zostaną konkursy z losowaniem biletów na mecze PGE Ekstraligi. Wspólne kontakty dotyczą także wspierania relacji biznesowych dla przedsiębiorców z terenu gminy, stąd pomysł o organizacji śniadania biznesowego w Sulechowie w ramach Falubaz Business Club. Podczas pojedynku z Fogo Unią Leszno 23 czerwca zaprezentujemy Kożuchów. Natomiast na Derbach Ziemi Lubuskiej 28 lipca promować będziemy urokliwą Sławę. – Promocja naszego miasta poprzez czarny sport to fantastyczne rozwiązanie. Nie od dziś wiadomo, że Lubuskie żużlem stoi – zauważa burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. – Sława coraz bardziej otwiera się na Zieloną Górę, liczymy, że po wybudowaniu mostu, wraz ze skróceniem czasu dojazdu, popłynie do nas szeroki strumień turystów z Winnego Grodu. Stąd decyzja, by zaistnieć na stadionie Stelmetu Falubazu. Inną istotną kwestią jest to, że wśród naszych mieszkańców nie brakuje fanów żużla i dla nich będzie to świetna wiadomość, że Sława zbliżyła się do klubu.

Ta współpraca z pewnością opłaci się obu stronom. W naszym rejonie Stelmet Falubaz zyska na promocji i być może więcej osób z terenu gminy pojawi się na stadionie – dodaje C. Sadrakuła. – A nie od dziś wiadomo, że każdy, kto choć raz był przy W69, złapał się jak ryba na haczyk i zwykle tam wraca. Poziom sportowy także idzie w górę, co nasi żużlowcy pokazali w pierwszym meczu ligowym. Liczymy, że Sława podobnie jak stadion przyciągnie sympatyków żużla i oni tak samo chętnie będą do nas wracać, gdy już raz zawitają nad nasze jezioro. Szczególnie, że bardzo dużo robimy dla komfortu osób wypoczywających, budujemy na przykład potężną nową plażę.