Aktualności

22 czerwca 6. Falubazowy Rajd Rowerowy!
Spotkania z żużlowcami i aktywność fizyczna to ulubione zajęcia naszych kibiców, które doskonale wpisują się w plan 6. Falubazowego Rajdu Rowerowego. W tym roku wyruszy on 22 czerwca z Placu Bohaterów  i zakończy się na W69.
 
Tegoroczny Falubazowy Rajd Rowerowy rozpocznie się w sobotę 22 czerwca o godzinie 11:30 na Placu Bohaterów w Zielonej Górze. 
 
Żużlowcy i kibice pokonają blisko dziesięciokilometrową trasę, jadąc głównymi ulicami miasta na stadion żużlowy.
 
- Zapraszamy do udziału zielonogórskie rodziny. Będzie to świetna okazja do wspólnej aktywności i zabawy. Tutaj liczą się przede wszystkim dobre humory, a nie rywalizacja o miejsce na mecie - mówi prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała.
 
Podczas rajdu będzie okazja do wsparcia naszego miasta w projekcie Aktywne Miasta. Wszyscy uczestnicy mogą wykręcać kilometry dla Zielonej Góry, która walczy o miano Rowerowej Stolicy Polski.
 
-  Każdemu polecam taką formę rekreacji. Można jeździć z rodziną, z przyjaciółmi czy umawiać się z innymi pasjonatami. Ja codziennie pokonuję około 20 kilometrów. Dołączcie do wspólnej rywalizacji dla Zielonej Góry i kręcenia kilometrów w aplikacji Aktywne Miasta - namawia Andrzej Huszcza. Legenda naszego klubu jest ambasadorem tego projektu, a kibice mogą dołączyć do jego zespołu o nazwie HUSZCZA TEAM.

Do jazdy w Falubazowym Rajdzie Rowerowym wraca Jarosław Hampel - Za mną już dwa takie wydarzenia w Zielonej Górze. Pamiętam, że za każdym razem to był sukces organizacyjny i frekwencyjny. Wierzę, że podobnie będzie w tym roku - mówi lider naszej drużyny.

Rajd zakończy się na stadionie żużlowym, gdzie każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy medal, a później obejrzy zawody żużlowców amatorów, na które zaprasza nasz klub partnerski AKS Chórgan Riders.