Aktualności

#CzasNaDerby. Wybierasz się na mecz? Oto najważniejsze informacje organizacyjne

DERBY ZIEMI LUBUSKIEJ
FALUBAZ ZIELONA GÓRA - STAL GORZÓW
22.05.2016

Otwarcie kas przy stadionie 14:00
Otwarcie punkty akredytacyjnego 16:00
Otwarcie bram 17:45
Otwarcie Strefy Falubaziaka 17:45
Próba toru 19:00
Prezentacja drużyn 19:15
Pierwszy bieg 19:30 

BILETY

Bilety dostępne są w następujących punktach stacjonarnych:
- Sklepy Kibica w Focus Mall oraz Auchan,
- Wszystkie sklepy Intermarche w Zielonej Górze,
- Park Krasnal w Nowej Soli,
- Sklep AS w Żarach na ulicy Podchorążych 5,
- Sklep Spar na Osiedlu Łużyckim w Świebodzinie,

Wejściówki kupić można także nie wychodząc z domu w serwisie biletynafalubaz.pl

Ceny biletów:

Sektory: K1 – K10, B – G, H1 – H3
Bilet normalny – 45 zł
Bilet ulgowy – 35 zł
Bilet dziecięcy – 10 zł

Sektory: I - J, A1 – A2
Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 45 zł
Bilet dziecięcy – 10 zł

Sektor VIP:
Bilet normalny – 200 zł
Bilet dziecięcy – 10 zł

Bilety rodzinne na sektor C:
1 os. dorosła + 1 dziecko – 46 zł
1 os. dorosła + 2 dzieci – 47 zł
1 os. dorosła + 3 dzieci – 48 zł
1 os. dorosła + 4 dzieci – 49 zł
1 os. dorosła + 5 dzieci – 50 zł
2 os. dorosłe + 1 dziecko – 81 zł
2 os. dorosłe + 2 dzieci – 82 zł
2 os. dorosłe + 3 dzieci – 83 zł
2 os. dorosłe + 4 dzieci – 84 zł

Podczas sprzedaży biletów obowiązywać będzie identyfikacja danych klienta, wobec czego przy zakupie biletu wymagane będzie podanie danych jego okaziciela (imię, nazwisko, pesel).

Bilet ulgowy przysługuje osobom uczącym się do 24 roku życia włącznie oraz powyżej 65 lat włącznie (decyduje dokładna data urodzenia)

Bilet dziecięcy przeznaczony jest dla dzieci do 13 roku życia (decyduje dokładna data urodzenia).

Bilety rodzinne można kupić tylko na sektor C. Osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich oraz im opiekunom przysługują specjalne bilety ulgowe w cenie 1 zł na sektor C.

ZKŻ SSA zastrzega sobie prawo zmiany daty lub (i) godziny meczu.

ATRAKCJE PODCZAS MECZU

Najmłodszych kibiców oraz ich rodziny zapraszamy na stadion już od 17:45. O tej porze ruszy Strefa Falubaziaka, na której znów przygotowaliśmy wiele atrakcji, wśród nich m.in.:

- BALONY w barwach Falubazu,

- MALOWANIE BUZI

- TORY DO GRY W KAPSLE

- KOLOROWANKI ŻUŻLOWE

- WIELKA GRA FALUBAZOWA w którą zagrać mogą najmłodsi kibice Falubazu

- FALUBAZOWE SZALIKI, które najmłodsi kibice stworzą dzięki współpracy z firmą Pentel

- MOTOMYSZ I  SPIDERMAN. Klubowa maskotka Falubazu zaprosiła na niedzielne derby Spidermena – superbohater, który wielokrotnie ratował świat. Przed oraz w trakcie meczu będzie można ich spotkać na trybunach.

- MALOWANIE TOYOTY AURIS. Kolejny raz w Strefie Falubaziaka aktywny będzie zielonogórski salon Toyoty. Młodzi kibice będą mieli wyjątkową okazję pomalowania przy użyciu specjalnych markerów hybrydowej Toyoty Auris.

Mecz ze Stalą Gorzów będzie także kolejną okazją do zdobycia pieczątki w Indeksie Falubaziaka. Dotychczas rozdaliśmy około 1000 indeksów. W niedzielę 22 maja młodzi kibice będą mieli okazję zdobyć kolejną pieczątkę potwierdzającą udział w imprezie.

Główną atrakcję derbowej Strefy Falubaziaka będą KreskóFki z zawodnikami naszej drużyny. Na terenie Strefy każdy z młodych kibiców będzie mógł stworzyć własny komiks, którego bohaterem będzie Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek czy chociażby Jason Doyle. Najlepsze prace trafią na charytatywne licytacje.

Przy okazji niedzielnych Derbów Ziemi Lubuskiej na murawie stadionu przy W69 rozegrany zostanie turniej piłkarski Falubaz Cup, w którym wystąpią młodzi piłkarze UKP Falubazu Zielona Góra. Zagrają oni o puchar ufundowany przez Prezesa ZKŻ SSA – Zdzisława Tymczyszyna. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 16:00, a kibice, którzy od 17:45 będą na stadionie zobaczą na żywo decydujące pojedynki oraz uroczystą dekorację zwycięzców.

Ciekawe nagrody do wygrania
W przerwach między biegami, wśród wszystkich kibiców na stadionie, wylosowane będą atrakcyjne nagrody. Hotel Gołębiewski przekazał podwójne zaproszenie na weekendowy pobyt w Karpaczu. Kibice będą mogli także wygrać dwa zegarki firmy Timemaster ufundowane przez zielonogórski sklep Marad Zegarki. Na smaczny poczęstunek zaproszą natomiast restauracje Myagi Sushi oraz Brooklyn Burger.

WEJŚCIE NA STADION

Każda strefa zielonogórskiego stadionu ma przydzielone dla niej wejście. Jest to ważne z tego powodu, że posiadacz karnetu/biletu na dany sektor dotrze do niego tylko i wyłącznie wejściem dedykowanym temu sektorowi. Wejścia na stadion obsługuje elektroniczny system dostępu, który przy wejściu  weryfikuje poprzez sczytanie danych z kart kibica lub kodu kreskowego z biletu.

- Wejściem 1 (W1) wchodzą kibice, którzy posiadają karnety/bilety na sektory K1 - K10.

- Wejściem 2 (W2) mogą wejść osoby posiadające wejściówki na sektory I - J oraz Media.

- Wejście 3 (W3) przeznaczone jest dla kibiców drużyny gości.

- Wejściem 4 (W4) wchodzą kibice posiadający karnety/bilety na sektory D - H3.

- Wejście 5 (W5) przeznaczone jest dla osób posiadających wejściówki na sektory A1, A2, B oraz C.

- Wejście 6 (W5) to wejście dla posiadaczy karnetów i biletów na sektor VIP.

- Posiadacze platynowych kart wchodzą bramą od strony ul. Wrocławskiej na wysokości budynku klubowego.

W przypadku problemów z wejściem na W69 każdy posiadacz wejściówki może skorzystać z pomocy kas reklamacyjnych w których na bieżąco rozwiązywane wszystkie problemy. Punkty reklamacyjne zlokalizowane są przy wejściu W2 oraz w ostatniej kasie przy wejściu W4.

W trakcie meczu informacji w zakresie ruchu, poruszania się wokół stadionu i na nim udziela policja i ochrona, do zaleceń których należy się dostosować.

INFORMACJE DLA KIBICÓW Z GORZOWA

Zielonogórski klub przygotował dla kibiców gorzowskiej Stali 698 miejsc. Sprzedaż wejściówek na sektor gości ruszyła w środę w sklepie klubowym w NoVa Park i potrwa do czwartku do godz. 21:00.

Cena biletu - 45 zł. Bez podziału na ulgowe i normalne.

Jednocześnie informujemy, że gorzowscy kibice nie będą mogli wnieść na swój sektor flag, elementów oprawy oraz nagłośnienia. Zielonogórski klub kontaktował się w tej sprawie z gorzowską Stalą, chcąc ustalić wspólne warunki przyjęcia kibiców gości na stadionach w Zielonej Górze oraz Gorzowie, jednak nie otrzymał pozytywnej odpowiedzi.

WZGLĘDY BEZPIECZEŃSTWA

Policja przypomina, że istnieje bezwzględny zakaz wnoszenia i posiadania alkoholu oraz materiałów pirotechnicznych. Wszystkie osoby, które nie zastosują się do tego zakazu, będą surowo karane.

W sytuacjach, gdy zachowanie poszczególnych osób wskazywałoby na spożycie alkoholu, nie będą one wpuszczane na stadion zgodnie z regulaminem. Przy wejściu na stadion będą przeprowadzane badania alko-testem.

Ze względu na ograniczone możliwości parkingowe policja oraz ZKŻ SSA zwracają się z gorącą prośbą, by kibice z Zielonej Góry przybyli na mecz pieszo lub wybrali komunikację miejską. Parking pomiędzy stadionem a cmentarzem będzie ogólnodostępny.

W zakresie ruchu i przemieszczania się wokół stadionu i na samym obiekcie informacji będzie także udzielać policja i ochrona, do zaleceń których należy się dostosować.

W przypadku zakłócania porządku policja i ochrona będzie korzystała ze wszystkich przysługujących jej uprawnień. Ze względów bezpieczeństwa i zgodnie z Regulaminem Stadionu i Regulaminem Imprezy ZKŻ SSA posiadacz biletu i karnetu oraz Karty Kibica powinien zachować te dokumenty przez cały czas pobytu na stadionie i okazać je na każdą prośbę służb ochrony lub policji.

Kibice są zobowiązani do zapoznania się z Regulaminem Stadionu i Regulaminem Imprezy ZKŻ SSA. Za jego złamanie, m. in. wejście w strefy niedozwolone, jak: pas bezpieczeństwa, tor, murawa, ogrodzenia, maszty itp. Organizator jest uprawniony do nałożenia kary finansowej w wysokości 20 tysięcy złotych. Na bramach mogą być przeprowadzane kontrole osobiste. Z tego powodu organizatorzy proszą kibiców o wyrozumiałość. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa na stadionie.

Od momentu otwarcia bram stadionu będzie funkcjonował monitoring, obejmujący swoim zasięgiem wszystkie miejsca na widowni oraz na koronie stadionu.

Parkingi na Derbach Ziemi Lubuskiej

Derby Ziemi Lubuskiej to emocjonujący pojedynek pod względem sportowym, ale też poważne przedsięwzięcie logistyczne. W niedzielę dzięki uprzejmości naszego wieloletniego partnera - Salonu Toyoty w Zielonej Górze - kibice będą mogli zaparkować swoje samochody na parkingu za salonem przy ul. Wrocławskiej 65C. Ze względu na to, że Salon Toyota planuje dużą inwestycję, parking ten będzie dostępny prawdopodobnie po raz ostatni. Specjalnie dla kibiców niepełnosprawnych z inicjatywy prezesa Fundacji Falubaz Pomaga, Senatora RP Roberta Dowhana otwarty zostanie parking na wysokości przystanku autobusowego przy ul. Wrocławskiej (na terenie byłej stacji gazu). Ogólnodostępny będzie parking między stadionem a cmentarzem. Natomiast na całej ul. Wrocławskiej od Salonu Toyoty do wyjazdu z miasta będzie obowiązywał zakaz parkowania i postoju. Pojazdy kierowców, którzy nie zastosują się do tego przepisu, zostaną na koszt właściciela odholowane na parking.

W zakresie ruchu i przemieszczania się wokół stadionu i na samym obiekcie informacji będzie udzielać policja i ochrona, do zaleceń których należy się dostosować. Ze względu na ograniczone jednak możliwości parkingowe policja oraz ZKŻ SSA zwracają się z gorącą prośbą, by kibice z Zielonej Góry przybyli na mecz pieszo lub wybrali komunikację miejską.