Aktualności

Dwa cele. KS Falubaz - FC Wrocław Academy (zapowiedź CLJ)

W meczu 21. kolejki grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów piłkarski Falubaz podejmie 4. drużynę tabeli, FC Wrocław Academy. Początek meczu w sobotę, 19 marca, o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Sulechowskiej.

Bardzo trudny mecz czeka w najbliższy weekend juniorów starszych KS Falubazu Zielona Góra. Podopieczni Piotra Żaka i Mirosława Kędziory podejmą na stadionie przy ulicy Sulechowskiej jednego z kandydatów do zajęcia dwóch czołowych miejsc na koniec rozgrywek - FC Wrocław Academy.

Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska piastuje aktualnie 4. miejsce w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Wrocławianie uzbierali w 20 spotkaniach 37 punktów i wciąż walczą o awans do finałów. Co prawda do wicelidera, Pogoni Szczecin, tracą 9 punktów, jednak w perspektywie meczu z „Portowcami” na własnym stadionie w 28. kolejce strata nie wydaje się być niemożliwa do odrobienia. FC Wrocław Academy w dwóch pierwszych spotkaniach wiosny uzbierał 4 punkty. Wynik całkiem niezły, jednak jeśli przyjrzymy się dokładniej, to zauważymy „oczko” wyszarpane w Koszalinie w 90. minucie gry (przed dwoma tygodniami) i rozbicie na własnym stadionie czerwonej latarni ligi, Arki Nowa Sól.

Zielonogórzanie wiosnę rozpoczęli równie bezkompromisowo, jak kończyli 2015 rok: od dwóch remisów. Po podziale punktów na inaugurację z Ruchem Chorzów u siebie przywieźli punkt z Zabrza po remisie z Górnikiem (3:3). KS Falubaz nie przegrywa, ale również nie potrafi rzucić przeciwnika na deski. Na tę chwilę daje to drużynie ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli - 12. Zawodnicy z Mychą na piersi mają jednak tylko trzy punkty przewagi nad zabrzańskim Gwarkiem i nie trzeba dodawać, że po prostu potrzebują zwycięstwa. Trzech punktów, które dadzą więcej wiary we własne możliwości i być może będą początkiem pewnej serii, która pozwoliłaby choć na chwilę oddalić widmo walki o ligowy byt.

W meczu rundy jesiennej we Wrocławiu górą byli gospodarze, którzy wygrali z KS Falubazem 2:0. Zielonogórzanie z pewnością zapamiętają to spotkanie, bo byli bliscy objęcia prowadzenia, jendak po strzale w słupek gospodarze wyprowadzili kontrę, którą zamienili na bramkę, zaś po 180 sekundach prowadzili już 2:0. Po dwóch szybkich i przede wszystkim celnych ciosach piłkarski Falubaz nie potrafił się podnieść.

W sobotnie południe naprzeciwko siebie staną dwie drużyny o kompletnie innych celach, jednak z taką samą determinacją prowadzącą do ich osiągnięcia. Emocji na pewno nie zabraknie.

Początek meczu KS Falubazu Zielona Góra z FC Wrocław Academy Wrocław w sobotę, 19 marca, o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Sulechowskiej.