Aktualności

Dycha z Motomyszą za nami

W sobotę W69 opanowali pasjonaci biegania. Najpierw na stadionie wystartowała "Dycha z Motomyszą", w której pobiegło 150 osób, a w samo południe II Sinersio Półmaraton z udziałem 120 osób. W drugiej edycji zielonogórskiego półmaratonu zwyciężył Radosław Boniec.

W sobotę stadion żużlowy stał się areną zmagań biegaczy. Przy W69 odbywał się start i finał Dychy z Motomyszą oraz drugiej edycji Sinersio Półmaratonu.
W biegu Dycha z Motomyszą wśród kobiet najlepsza była Ewelina Michnowicz, a wśród mężczyzn Marcel Prędkiewicz. W II Sinersio Półmaratonie wśród kobiet zwyciężyła Justyna Bukiel: - Biegło się ciężko, bo było dosyć górzyście, ale warto było ze względu na świetną atmosferę. Każdemu polecam bieganie, bo daje niesamowitą satysfakcję - powiedziała. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Radosław Boniec, który osiągnął czas 1:14:57. Bieganie to często rodzinny sport, o czym doskonale wie Łukasz Rosochacz z pięcioletnim synem Filipem. - Syn ma ma sobą już cztery edycje zawodów Kids Run, a na dłuższych dystansach dołącza do mnie 100 metrów przed końcem i zawsze razem wbiegamy na metę. To dla nas wielka frajda - mówi zielonogórzanin, który pobiegł na dziesięć kilometrów. 

Trasa obu biegów przebiegała przez południową obwodnicę miasta. W trakcie imprezy mieszkańcy mogli skorzystać z atrakcji miasteczka biegowego: fotobudki, animacji dla dzieci ze Zgraną Rodziną i pokazu szybowca z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Podium Dychy z Motomyszą:
Kategoria open kobiety:
1. Ewelina Michnowicz
2. Aleksandra Talkowska
3. Ewa Krojcig

Podium Dychy z Motomyszą
Kategoria open mężczyźni:
1. Marcel Prędkiewicz
2. Paweł Szatkowski
3. Filip Chruściel

Podium II Sinersio Półmaratonu
Kategoria open kobiety:
1. Justyna Bukiel
2. Agnieszka Woch
3. Anna Respondek

Podium II Sinersio Półmaratonu
Kategoria open mężczyźni
1. Radosław Boniec
2. Damian Marciniak
3. Kacper Michalczenia