Aktualności

Enea Falubaz Zielona Góra znów potrenuje w Świnoujściu

Świnoujście po raz kolejny stanie się miejscem zimowego zgrupowania naszej drużyny. Od 28 lutego do 2 marca Enea Falubaz Zielona Góra będzie nad polskim morzem, aby trenować i się integrować. 

Nasza drużyna przygotowuje się zimą w Świnoujściu już od kilku lat. Idealne położenie obiektu, oraz jego baza treningowa i oferta SPA sprawiają, że zawodnicy zawsze stuprocentowo wykorzystują spędzony tam czas. Żużlowcy trenują na najszerszej plaży w Polsce, w okolicznych parkach, a także na sali gimnastycznej oraz boisku piłkarskim. Nie brakuje także elementów aerobiku oraz odnowy biologicznej. - To sprawdzona lokalizacja, dobra infrastruktura treningowa. Stawiamy na integrację połączoną z treningami - mówi dyrektor sportowy ZKŻ SSA Piotr Protasiewicz.

Intensywne zimowe treningi 

Świnoujście to główne zgrupowanie przeznaczone dla pierwszej drużyny Enea Falubazu Zielona Góra. Ale mocno stawiamy też na przygotowania juniorów. Oskar Hurysz, Kacper Witrykus i Maksymilian Kręcisz trenowali w Białce Tatrzańskiej podczas dwutygodniowego zgrupowania w schronisku "Głodówka" w Tatrach. To tradycyjny element zimowych przygotowań akrobatów z UKS AS Zielona Góra. Stałymi bywalcami są tam także żużlowcy. W tym roku naszą drużynę reprezentowali: Oskar Hurysz, Kacper Witrykus oraz Maksymilian Kręcisz, którzy trenowali w terenie i jeździli na nartach. Mieli także zajęcia na sali gimnastycznej i odnowę biologiczną. Jan Kvech wybrał się natomiast w Karkonosze z reprezentacją Czech, gdzie trenował na zjazdówkach oraz biegówkach. - Jestem w stałym kontakcie z zawodnikami i wiem, jak przebiega ich tryb treningowy. A wkrótce spotkamy się wszyscy w Świnoujściu, gdzie także czekają nas kolejne intensywne zajęcia. To będzie ważne spotkanie tuż przed wejściem w treningi na torze - dodaje P. Protasiewicz. 

Nie zwalniają tempa 

Enea Falubaz Zielona Góra ostro pracuje przed sezonem, ma już choćby ustalony plan sparingów. 23 i 24 marca Enea Falubaz Zielona Góra zmierzy się z drużyną z Torunia. Pierwszy sparing odbędzie się przy W69, drugi na Motoarenie. Tydzień przed inauguracją rywalem naszej drużyny będzie zespół z Częstochowy. 6 kwietnia zaplanowano sparing pod Jasną Górą, dzień później dojdzie do rewanżu w Zielonej Górze. Natomiast trzecim przedsezonowym rywalem Enei Falubazu Zielona Góra będzie Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Dwumecz zaplanowano na 29 i 30 marca. Pierwszy sparing odbędzie się w Zielonej Górze, a rewanż dzień później w Ostrowie.