Aktualności

Falubaz z kompletem oświadczeń

W dniu wczorajszym do zielonogórskiego klubu dotarły brakujące oświadczenia Jasona Doyla i Jacoba Thorssella. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie, aby PGE Ekstraliga zatwierdziła tych zawodników do jazdy w sezonie 2017 w Polsce.

Przypomnijmy, że chodzi o oświadczenia klubów zagranicznych, w których te zgadzają się na pierwszeństwo PGE Ekstraligi w przypadku konfliktu terminów. Będzie to istotne chociażby w momencie szukania nowych terminów dla spotkań odwołanych. Do tej pory polskie kluby musiały szukać takiej daty, która nie konfliktowałaby z meczami w innych ligach. Od sezonu 2017 liga polska ma mieć w tej kwestii pierwszeństwo.

Do wczoraj w klubie brakowało dwóch takich oświadczeń. Dotyczyły one Jasona Doyla i Jacoba Thorssella oraz klubów brytyjskiej Premiership Swindon Robins i Wolverhempton Wolves. Anglicy nie wydali niezbędnych oświadczeń, więc obaj żużlowcy nie zgłosili startów w tej lidze. Tym samym PGE Ekstraliga dziś może zatwierdzić ich do jazdy w Polsce.

Czy taka decyzja oznacza, że w sezonie 2017 Doyle i Thorssell nie pojadą w Premiership? Sytuacja zapewne może się zmienić w momencie, kiedy ich brytyjskie kluby wydadzą brakujące oświadczenia. Do tej pory Jason Doyle i Jacob Thorssell mają ważne kontrakty ze szwedzkimi drużynami Elitserien, które już wcześniej przekazały wszystkie niezbędne oświadczenia.