Aktualności

#FalubazCamp2021| W dobrych nastrojach czekamy do wyjazdu na tor

– Jesteśmy w dobrych nastrojach przed ligą – mówi nowy zawodnik Falubazu Zielona Góra, Matej Zagar. Dziś mija czwarty dzień zimowego zgrupowania w Świnoujściu.

Słoweniec, choć na przedsezonowym zgrupowaniu przebywa pierwszy raz, doskonale zna się z kolegami z zespołu. – Z niektórymi znamy się kilkanaście lat. Owszem, byliśmy po różnych stronach barykady, ale teraz będziemy wspólnie walczyć dla dobrych wyników drużyny – zapowiada.

Świnoujście to lokalizacja, która w przypadku Falubazu doskonale się sprawdza. Plan zgrupowania nad polskim morzem jest wypełniony treningami. To głównie gry drużynowe, gimnastyczne, trochę akrobatyki w grupach, aerobik. – Akurat ta forma zajęć nie należy do moich ulubionych, ale jestem sportowcem – zawsze daję z siebie 100 procent – mówi.

Po dniu wypełnionym aktywnością fizyczną jest czas na regenerację na saunie i basenie.

Słoweniec indywidualny plan treningowy realizował od grudnia, teraz na obozie ma także możliwość integracji.

– Na pewno przebywanie w tak poukładanym zespole, z takimi zawodnikami buduje i motywuje do jeszcze większej pracy. Dużo rozmawiamy, a przy tym spędzamy bardzo aktywnie czas. Warunki są świetne, pogoda dopisuje, w dobrych nastrojach czekamy już do wyjazdu na tor – dodaje żużlowiec.