Aktualności

Falubazowy Mikołaj ruszył w trasę!

6 grudnia Falubazowy Mikołaj po raz ósmy wyruszył z paczkami do dzieci z Zielonej Góry i okolic. Na początek odwiedził najmłodszych pacjentów zielonogórskiego szpitala klinicznego. Do świąt Bożego Narodzenia żużlowcy oraz kibice Falubazu Zielona Góra odwiedzać będą domy dziecka, pogotowia opiekuńcze, szpitale oraz ubogie rodziny. Łącznie rozdanych zostanie ponad 2000 paczek.

W każdej będzie falubazowy gadżet, zebrane podczas zbiórek słodycze oraz dodatkowe prezenty od partnerów akcji. - Od ośmiu lat Falubazowy Mikołaj oprócz prezentów przynosi dzieciom wiele radości, uśmiechu i pięknej świątecznej atmosfery, która w tym czasie powinna gościć w każdym domu. Cieszę się, że ja i nasza drużyna możemy być częścią tak szlachetnej akcji – mówi kapitan Ekantor.pl Falubazu Piotr Protasiewicz. Akcja Falubazowe Mikołajki przez osiem lat rozrosła się do potężnych rozmiarów. Wszystko zaczęło się od pomysłu Stowarzyszenia Kibiców Tylko Falubaz i kilkuset paczek rozdanych w Zielonej Górze oraz w miastach, w których funkcjonowały fan cluby. Z roku na rok coraz bardziej w akcję angażował się też klub przy pomocy Fundacji Falubaz Pomaga oraz sami zawodnicy.

Aktualnie Falubazowe Mikołajki to największa inicjatywa charytatywna w regionie, łącząca sportowców wielu dyscyplin i artystów, którzy przeznaczają atrakcyjne gadżety na licytacje. To właśnie dochód z tych aukcji pozwala nam na przygotowanie jak najbogatszych paczek. W tym roku kibice licytowali m.in. kask Piotra Protasiewicza i trening snookera z jego udziałem, skok spadochronowy z Patrykiem Dudkiem, koszulki Arkadiusza Milika i Grzegorza Krychowiaka, czy funkcję asystenta Marka Cieślaka na treningu naszej drużyny. Aktualnie trwa licytacja udziału w eskorcie dzieciecej przed meczem piłkarskiej reprezentacji Polski z Rumunią oraz bilety VIP na ten pojedynek.

LICYTUJ HIT MIKOŁAJKOWYCH AUKCJI

Plan najbliższych wizyt:
8 grudnia – Sulechów, Wojnowo, Babimost
9 grudnia, 11.00 – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, świetlice w Zielonej Górze
12 grudnia - Żary
13 grudnia - Czerwieńsk, Zabór
14 grudnia - Nowa Sól, Konotop, Szprotawa, Kożuchów
15 grudnia - świetlice w Zielonej Górze, Jeleniów
16 grudnia - Lubsko
20 grudnia - Pław, Krosno Odrzańskie, Gubin, Słubice, Cybinka
22 grudnia - Żagań