Aktualności

Głosuj na minitor w Budżecie Obywatelskim

Falubaz Junior - minitor i nowoczesna szkółka żużlowa dla przyszłych mistrzów - to nazwa zadania, na które od 1 stycznia możecie głosować w budżecie obywatelskim.

1 stycznia rusza głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Wśród nich pod hasłem Falubaz Junior kryje się ten związany z naszym ukochanym żużlem i szkoleniem młodzieży.

Dotyczy budowy minitoru treningowego oraz infrastruktury potrzebnej do dalszego rozwoju szkółki żużlowej.

BUDŻET OBYWATELSKI - GŁOSOWANIE

- Minitor treningowy dla najmłodszych jest niezbędny w początkowej fazie szkolenia, aby dzieci nabywały odpowiednich nawyków i umiejętności, które pozwolą im się rozwijać w dorosłym speedway'u - wyjaśnia dyrektor sportowy ZKŻ SSA Piotr Protasiewicz.

Projekt obejmuje także zakup nowych motocykli i osprzętu żużlowego oraz busa, który umożliwi bezpieczny i komfortowy transport młodych sportowców i ich motocykli na zawody. 

- Dzięki temu, że taki pomysł pojawił się w budżecie obywatelskim naszego miasta, zyskujemy realną szansę na powstanie w Zielonej Górze minitoru i nowoczesnej infrastruktury do szkolenia. Zachęcamy więc wszystkich naszych kibiców, sympatyków żużla do oddania głosu na zadanie numer 12 - dodaje Protasiewicz.

Głosowanie potrwa do 14 stycznia.