Aktualności

IV runda PGE Ekstraligi. Klasyk w Zielonej Górze

Po raz pierwszy w tym sezonie wszystkie spotkania jednej rundy rozegrane zostaną w niedzielę. Najważniejszy dla nas pojedynek o 19:30 przy W69.

SPARTA WROCŁAW - STAL GORZÓW, 01.05 17:00
Ligowe ściganie rozpoczniemy od meczu w Poznaniu, gdzie Sparta Wrocław zmierzy się ze Stalą Gorzów. Będzie to jednocześnie pierwszy ligowy mecz na torze w stolicy Wielkopolski. Wytypowanie wyniku tego spotkania to wyjątkowo trudne zadanie. Obie drużyny nie znają poznańskiej nawierzchni i pierwsze biegi mogą przynieść niespodziewane wyniki. Wrocławianie odjechali do tej pory jedno spotkanie, przegrywając w Grudziądzu. Gorzowianie mają na koncie dwie wygrane i przodują w ligowej tabeli.

APATOR TORUŃ - UNIA TARNÓW, 01.05 17:00
W Toruniu Apator zmierzy się z Unią Tarnów. Obie drużyny mają na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Faworytem tego starcie wydają się być gospodarze, którzy na swoim torze prezentują się wyjątkowo mocno. Tarnowianie w ubiegłym roku sprawili niespodziankę i zremisowali na Motoarenie. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że w Toruniu aktualnie jeżdżą Martin Vaculik, Greg Hancock i Kacper Gomólski czyli byli zawodnicy tarnowskiej drużyny. Stawiamy na zwycięstwo Apatora.

ROW RYBNIK - GKM GRUDZIĄDZ, 01.05 19:30
W Rybniku starcie dwóch drużyn, które przed sezonem typowane były do spadku z Ekstraligi. Po trzech rozegranych rundach grudziądzanie jednak temu zaprzeczają i z 4 punktami zajmują drugie miejsce w tabeli. Rybniczanie mają natomiast za sobą udany mecz w Zielonej Górze. Ich dyspozycja na własnym torze jest jednak dużą niewiadomą. Kibiców w Rybniku z pewnością czekają duże emocje. My stawiamy na gospodarzy.

FALUBAZ ZIELONA GÓRA - UNIA LESZNO, 01.05 19:30 - KUP BILET
Na zakończenie ligowych emocji mecz na szczycie. Klasyk w polskim żużlu. Falubaz kontra Unia Leszno. To jedne z tych pojedynków, których datę wpisujemy sobie do kalendarzy w momencie ogłoszenia terminarza rozgrywek. Unia przyjeżdża do Zielonej Góry z Nicki Pedersenem, Piotrem Pawlickim i Peterem Kildemandem, czyli trójką zawodników z Grand Prix. Do nich dołączy duet Zengota - Musielak oraz dwóch utalentowanych wychowanków. Falubaz z Protasiewiczem, Dudkiem, Doylem oraz zastępstwem zawodnika za Jarka Hampela postara się odnieść drugie zwycięstwo i przy okazji zrehabilitować się za pierwsze dwa występy ligowe.