Aktualności

Jason Doyle pierwszy raz na W69 po kontuzji

2 kwietnia na zielonogórskim torze zobaczymy Drużynowych Mistrzów Świata, czyli reprezentantów Polski. Zmierzą się oni w meczu kontrolnym z Resztą Świata – żużlowcami ze światowej czołówki. Jednym z nich będzie Jason Doyle, który wraca do ścigania po kontuzji i.... ślubie z Emily.

- Sezon 2016 był najlepszym w mojej karierze we wszystkich ligach. Mogłem zostać mistrzem świata, niestety przeszkodziła mi w tym kontuzja. Teraz jestem jak nowy, w 100 procentach gotowy do jazdy. Nie wprowadzam zbyt wielu zmian, chcę wrócić do poziomu sprzed roku, do prędkości, którą osiągałem na turniejach Grand Prix i w meczach ligowych – mówi Australijczyk.

Przerwę od żużla wykorzystał, by podreperować zdrowie i wziąć ślub. – Rozpocząłem nową drogę życia i w końcu ożeniłem się z Emily. Mój ślub odbył się w dzień naszej prezentacji. Jeszcze raz przepraszam, że nie mogłem być wtedy z kibicami i drużyną. Gdybym jednak nie pojawił się na ślubie i weselu, byłaby katastrofa. Ktoś mógłby mnie za to zabić, a wtedy nie mógłbym jeździć na żużlu. Po trzech latach narzeczeństwa rozpoczynamy z Emily nowe wspólne życie. Nie sądziłem, że to będzie dla mnie tak stresująca chwila. Może nawet bardziej niż starty w meczu ligowym w Polsce – mówi nasz zawodnik.

Menedżer Reszty Świata Andrzej Huszcza do dyspozycji będzie miał także Nickiego Pedersena, Grigorija Łagutę, Nielsa Kristiana Iversena, Fredrika Lindgrena oraz Andriya Karpova. – Mecz jest mocno obsadzony, traktuję go jako ważny sprawdzian formy przed sezonem. Występ w gronie najlepszych żużlowców z różnych stron świata to też nagroda i motywacja – mówi Ukrainiec.  

Partnerem meczu Polska – Reszta Świata w Zielonej Górze jest Lotto. Pojedynek ten zapoczątkuje cykl przygotowań reprezentantów Polski do finału Drużynowego Pucharu Świata, który zostanie rozegrany na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. W kadrze wystąpią Patryk Dudek, Grzegorz Zengota, Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Piotr Pawlicki i Piotr Protasiewicz, którego mianowano kapitanem drużyny. – Dziękuję trenerowi Cieślakowi za to wyróżnienie. 25 lat czekałem na to, aby pojechać w mieście, w którym się wychowałem, z orzełkiem na piersi. Jestem przekonany, że kibice, którzy przyjdą na mecz, będą wychodzić ze stadionu zadowoleni. Czasem, gdy nie jedzie się o medale, zawody są ciekawsze, gdyż mniej jest w nich wyrachowania – zachęca do przyjścia Piotr Protasiewicz. W ramach przygotowań do obrony tytułu DPŚ nasza kadra narodowa rozegra jeszcze spotkania kontrolne 3 maja w Krakowie i 15 czerwca.

W niedzielę będziemy świadkami dużej, międzynarodowej imprezy żużlowej, która wpisuje się w obchody 70 lat sportu żużlowego w naszym mieście – dodaje członek zarządu ZKŻ SSA Kamil Kawicki.

Sprzedaż stacjonarna na mecz Polska - Reszta Świata rozpocznie się we wszystkich sklepach Intermarche w Zielonej Górze w poniedziałek 27 marca o godzinie 12:00.

Bilety dostępne będą na sektory: K1-K10, I-J oraz A-C.

Ceny biletów:

Sektory: K1 – K10, B – C
Bilet normalny –30 zł
Bilet ulgowy – 20 zł
Bilet dziecięcy – 10 zł

Sektory: I - J, A1 – A2
Bilet normalny – 40 zł
Bilet ulgowy – 30 zł
Bilet dziecięcy – 10 zł

Sektor VIP:
Bilet normalny – 150 zł
Bilet dziecięcy – 10 zł

Bilety rodzinne na sektor C:
1 os. dorosła + 1 dziecko – 31 zł
1 os. dorosła + 2 dzieci – 32 zł
1 os. dorosła + 3 dzieci – 33 zł
1 os. dorosła + 4 dzieci – 34 zł
1 os. dorosła + 5 dzieci – 35 zł
2 os. dorosłe + 1 dziecko – 61 zł
2 os. dorosłe + 2 dzieci – 62 zł
2 os. dorosłe + 3 dzieci – 63 zł
2 os. dorosłe + 4 dzieci – 64 zł

Poza sklepami Intermache bilety sprzedawane są w poniższych punktach:
- serwis internetowy www.biletynafalubaz.pl
- Sklepy Kibica w Focus Mall oraz Auchan,
- Biuro Podróży Odkrywca Falubaz Travel na ulicy Podgórnej 43E/2 w Zielonej Górze,,
- Sklep Seven przy ul. Chopina w Zielonej Górze,
- Sklep AS w Żarach na ulicy Podchorążych 5,
 
Podczas sprzedaży biletów obowiązywać będzie identyfikacja danych klienta, wobec czego przy zakupie biletu wymagane będzie podanie danych jego okaziciela (imię, nazwisko, pesel).

Bilet ulgowy przysługuje osobom uczącym się do 24 roku życia włącznie oraz powyżej 65 lat włącznie (decyduje dokładna data urodzenia)

Bilet dziecięcy przeznaczony jest dla dzieci do 13 roku życia (decyduje dokładna data urodzenia).

Bilety rodzinne można kupić tylko na sektor C.

Osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich oraz im opiekunom przysługują specjalne bilety ulgowe w cenie 1 zł nasektor C.

ZKŻ SSA zastrzega sobie prawo zmiany daty lub (i) godziny meczu.