Aktualności

#KSF2k19 Maj - Sierpień

Druga część podsumowań roku 2019 w wykonaniu żużlowców Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Od maja do sierpnia nasza drużyna odnosiła sukcesy w rozgrywkach ligowych oraz młodzieżowych. My okres ten zapamiętamy przede wszystkich z dwóch wygranych pojedynków derbowych oraz złotego medalu w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych.

MAJ 2019

Oficjalnie! Fabian Ragus z licencją "Ż"
Fabian Ragus to najmłodszy zawodnik w kadrze Stelmetu Falubazu Zielona Góra. 16-latek tydzień temu przystąpił w Grudziądzu do egzaminu na licencję "Ż". 
Polacy z awansem do finału Speedway of Nations!
Pomimo niekorzystnych prognoz udało się rozegrać pierwszy półfinał Speedway of Nations. Na torze w niemieckim Landshut o przepustkę do finałowych zawodów walczyła między innymi reprezentacja Polski.
Stelmet Falubaz Zielona Góra - truly.work Stal Gorzów 49:41!
Fantastyczny mecz rozegrany został w Gorzowie w ramach 97. Derbów Ziemi Lubuskiej! Bohaterami spotkania zostali Martin Vaculik i Piotr Protasiewicz, którzy świetnie czuli się na gorzowskim torze. 

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Speed Car Motor Lublin 54:36
54:36 - takim rezultatem zakończył się mecz 3. kolejki PGE Ekstraligi! Mimo trudności w pierwszej fazie zawodów, zawodnikom Stelmet Falubazu udało się odrobić 6 punktową stratę z ogromną nawiązką.
W sobotę na torze w Warszawie zainaugurowano tegoroczny cykl Grand Prix. Zwycięzcą sobotnich zawodów został Leon Madsen, który wywalczył 13 punktów. 
Michael Jepsen Jensen z awansem do SEC 2019!
W sobotę na torze w Nagyhalasz na Węgrzech rozegrano SEC Challenge. Zawody zakończyły się triumfem bezbłędnego Grigorija Łaguty. Drugie miejsce zajął David Bellego , a trzecie Vaclav Milik. Do cyklu awansował również Kacper Woryna. W zawodach startował Michael Jepsen Jensen, który zdobył 13 punktów i tym samym awansował do cyklu SEC.
Fogo Unia Leszno - Stelmet Falubaz Zielona Góra 51:39
Na torze w Lesznie w ramach 6 kolejki oglądaliśmy prawdziwy hit PGE Ekstraligi. Po zaciętym spotkaniu Fogo Unia Leszno pokonuje Stelmet Falubaz Zielona Góra 51:39. W zielonogórskiej drużynie najlepiej punktowali Martin Vaculik (14 pkt.) oraz Nicki Pedersen (12 pkt). 
CZERWIEC 2019
2. miejsce Martina Vaculika w Grand Prix w Krsko
W sobotni wieczór na torze w Krsko rozegrano kolejną rundę z cyklu Grand Prix. Zawody wygrał Bartosz Zmarzlik. Drugie miejsce zajął Martin Vaculik z dorobkiem 17 punktów, a trzecie Leon Madsen. Czwartą pozycję zajął ostatecznie Patryk Dudek, który wywalczył 12 "oczek".
Stelmet Falubaz Zielona Góra - forBET Włókniarz Częstochowa 49:41
Kolejne spotkanie przy W69 zakończone zwycięstwem Gospodarzy. Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonał forBET Włókniarz Częstochowę 49:41. Nie brakowało emocji, wykluczeń oraz mijanek na torze. 
forBET Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra 51:39
Nie udało się przywieźć z Częstochowy choćby punktu bonusowego, choć o jego losie decydował ostatni bieg meczu. Zielonogórzanie przegrali z forBET Włókniarzem 39:51. Najwięcej dla nas punktów zdobyli Nicki Pedersen (10+1) oraz Patryk Dudek (9+1).
Dudek na podium w Pradze. Vaculik trzynasty
W sobotę na torze w Pradze odbył się kolejny turniej z cyklu Grand Prix. Trzecie miejsce w zawodach zajął Patryk Dudek. "DuZers" w finale musiał uznać wyższość Janusza Kołodzieja oraz Leona Madsena. Na trzynastym miejscu zmagania zakończył Martin Vaculik.
Stelmet Falubaz Zielona Góra - FOGO Unia Leszno 43:47
W meczu w liderem tabeli PGE Ekstraligi - Unią Leszno drużyna Stemet Falubazu Zielona Góra do samego końca walczyła o zwycięstwo.
Speed Car Motor Lublin - Stelmet Falubaz Zieloba Góra 41:49
Po bardzo zaciętym spotkaniu, Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonuje na wyjeździe ekipę Speed Car Motor Lublin 49:41. Komplet punktów zdobył Martin Vaculik (14+1). 
LIPIEC 2019
Trzecie miejsce Martina Vaculika w IMME! Dobre zawody Patryka Dudka
Martin Vaculik zajął trzecie miejsce w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi na torze w Gdańsku. Dobre zawody zaliczył Patryk Dudek. 
Polacy ze srebrnym medalem Speedway of Nations
Reprezentacja Polski wywalczyła srebrne medale w tegorocznej edycji Speedway of Nations - zawodów, który od dwóch lat zastępują Drużynowy Puchar Świata. W tym roku areną zmagań był tor w rosyjskim Togliatti. W dwudniowych zawodach mieliśmy jednego przedstawiciela.
Stelmet Falubaz Zielona Góra - truly.work Stal Gorzów 57:33
Wysokie zwycięstwo Stelmet Falubazu w derbowym pojedynku z gorzowską Stalą. Cała zielonogórska drużyna stanęła na wysokości zadania przywożąc w trakcie pojedynku aż 10 "trójek".
Falubaz Live - mobilna aplikacja w twoim telefonie
Na ten moment czekało wielu kibiców zielonogórskiego żużla. W Waszych telefonach zainstalować możecie oficjalną klubową aplikację Falubaz Live. Dzięki niej nie ominie Was żadne ważne wydarzenie związane z naszym klubem.
SIERPIEŃ 2019
Zielonogórzanie po zaciętym meczu zwyciężyli 46:44 na torze w Grudziądzu i zdobyli dodatkowo punkt bonusowy. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie okazali się Martin Vaculik (11+1)
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław 44:46
To było bardzo trudne spotkanie dla Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Goście dziś od drugiego biegu byli zdecydowanie lepszą drużyną i zasłużenie wygrali przy W69. 
Stelmet Falubaz Zielona Góra Mistrzem Polski!
Stelmet Falubaz Zielona Góra ze złotym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych! Nasi juniorzy dziś w Gorzowie odjechali świetne zawody i to na ich szyjach zawisły złote medale MMPPK! Srebrny medal zdobyli żużlowcy Bogdanki Motoru Lublin, a brązowy Bocar Włókniarza Częstochowa.
Get Well Toruń - Stelmet Falubaz Zielona Góra 46:44
Ostatni mecz rundy zasadniczej Stelmet Falubazu Zielona Góra nie należał do najłatwiejszych. Już w pierwszym biegu pojawiły się komplikacje. Jack Holder bezpardonowo wjechał w Nickiego Pedersena, który upadł na tor. 
Kontuzja Nickiego Pedersena
W pierwszym biegu spotkania w Toruniu bardzo groźny upadek zaliczyli Jack Holder i Nicki Pedersen. Duńczyk uskarżał się na ból w klatce piersiowej, oraz barku. Badania w toruńskim szpitalu potwierdziły wstępne diagnozy. 
Piknik z Falubazem w Sławie
W sierpniu na plaży miejskiej w Sławie odbył się Piknik z Falubazem, czyli wakacyjne spotkanie kibiców z żużlowcami naszej drużyny. Sława Falubazowi, do zobaczenia za rok - powiedział Cezary Sadrakuła - burmistrz Sławy.