Aktualności

#KSF2k19 Wrzesień-Grudzień

Trzecia część podsumowania roku 2019 w wykonaniu naszej drużyny. W ostatnich czterech miesiącach drużyna Stelmetu Falubazu zakończyła ligowe rozgrywki, a nasi juniorzy odnieśli kolejny sukces zdobywając złoto w cyklu DMPJ. Do zmian doszło także na stanowiskach prezesa oraz trenera. W listopadzie poznaliśmy natomiast skład naszego zespołu na sezon 2020.

WRZESIEŃ 2019
Stelmet Falubaz zwycięża w pierwszym półfinale
Pierwsze półfinałowe starcie PGE Ekstraligi za nami! Po niezwykle zaciętych zawodach pokonujemy drużynę Betardu Sparty Wrocław 48:42 i w rewanżu będziemy bronić 6 punktowej zaliczki.

 
W Rybniku zakończyły się tegoroczne zmagania w cyklu Drużynowych Mistrzostw Polski na miniżużlu. O medale rywalizało tu dwóch naszych zawodników, którzy zostali gościnnie wypożyczeni do innych drużyn.
Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona Góra 56:34
Spotkanie rewanżowe tegorocznych półfinalistów Drużynowych Mistrzostw Polski nie poszło po myśli zielonogórskiej drużyny. Stelmet Falubaz Zielona Góra, chociaż zawody rozpoczął z sześciopunktową nadwyżką, szybko dał zdominować się gospodarzom.
Bardzo słaby mecz w wykonaniu zielonogórskiej drużyny. W pierwszym pojedynku o obrązowe medale PGE Ekstraligi nasz zespół przegrał pod Jasną Górą aż 57:33 i praktycznie stracił szanse na miejsce na najniższym stopniu na podium.
Stelmet Falubaz Zielona Góra - forBet Włókniarz Częstochowa 45:44 
Ostatni mecz sezonu 2019 za nami! W rewanżowej potyczce o brązowy medal zielonogórzanie zwyciężyli z drużyną forBET Włókniarza Częstochowa 45:44. 
Zielonogórski Klub Żużlowy SSA informuje, że wczoraj, 23 września, Adam Goliński, dotychczasowy prezes klubu, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Decyzją rady nadzorczej, na stanowisko prezesa ZKŻSSA powołany został Wojciech Domagała.
Francepol Falubaz Junior Drużynowym Mistrzem Polski!
Juniorzy Francepol Falubazu Junior Zielona Góra okazali się najlepsi w finale rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanym na torze w Grudziądzu!
PAŻDZIERNIK 2019
Patryk Dudek utrzymał się w cyklu!
Za nami ostatnia runda z cyklu Grand Prix. Mistrzem Świata na żużlu został Bartosz Zmarzlik. Sobotnie zawody na Motoarenie wygrał Leon Madsen. Drugie miejsce zajął Emil Sajfutdinow, a trzecie Niels Kristian Iversen. 
Norbert Krakowiak zwycięzcą VI Memoriału Rycerzy Speedwaya
Na stadionie w Zielonej Górze po raz kolejny odbył się Memoriał Rycerzy Speedwaya - tegoroczne zawody były już szóstą edycją turnieju. Od początku spotkania swoją dominację pokazał młodzieżowiec Stelmet Falubazu Zielona Góra, Norbert Krakowiak, który jedynie raz przyjechał za plecami przeciwnika. 
Na torze w Gdańsku odbył się Finał Złotego Kasku. Trzecie miejsce w turnieju zajął Piotr Protasiewicz. "PePe" zdobył 9 punktów. Na ósmej pozycji uplasował się Patryk Dudek. "DuZers" zainkasował 7 oczek.
Do widzenia Kumlo! PePe żegna się z ligą szwedzką
Piotr Protasiewicz w sezonie 2020 nie będzie występował w lidze szwedzkiej. PePe poinformował o tym fakcie dziś na swojej stronie internetowej. To ważna zmiana w karierze Protasiewicza, który od 20 lat reprezentował barwy Indianerny Kumla.
Zielonogórski Klub Żużlowy SSA informuje, że z dniem 29 października rozwiązana została umowa z dotychczasowym trenerem Stelmetu Falubazu Zielona Góra - Adamem Skórnickim. Tym samym zakończyła się jego dwuletnia współpraca z naszym zespołem.
Piotr Żyto trenerem Stelmetu Falubazu!
Zielonogórski Klub Żużlowy SSA informuje, że osiągnięte zostało porozumienie z nowym szkoleniowcem Stelmetu Falubazu Zielona Góra. W najbliższych dwóch sezonach naszą drużynę poprowadzi Piotr Żyto.
LISTOPAD 2019
Nicki Pedersen przechodzi do Grudziądza
Duńczyk Nicki Pedersen, po roku jazdy w Zielonej Górze, zmienia klub w PGE Ekstralidze. Dziś przedstawił go jego nowy pracodawca MRGARDEN GKM Grudziądz, który w sezonie 2019 zajął piąte miejsce.
Antonio Lindback w Stelmecie Falubazie
Do Stelmetu Falubazu Zielona Góra dołącza Antonio Lindback, który podpisał z naszym klubem dwuletni kontrakt. Dla urodzonego w Brazylii Szweda będzie to debiut z naszą drużyną. 
Jan Kvech w Stelmecie Falubazie
Utalentowany 18-letni Jan Kvech to nowy zawodnik Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Czech związał się z naszym klubem trzyletnią umową. Witamy na pokładzie Jan!
Chcemy zbudować stabilny klub ze stałym zespołem
W PGE Ekstralidze trwa gorący okres transferowy, a kluby przygotowują się do kolejnego sezonu ligowego. O tym co dzieje się aktualnie w Stelmecie Falubazie i jaka jest wizja klubu rozmawialiśmy z prezesem ZKŻ SSA - Wojciechem Domagałą.
Jeszcze jedna nowa twarz w Stelmecie Falubazie Zielona Góra 2020. To nasz ostatni kontrakt w tym okienku transferowym, ale może okazać się on równie wartościowy jak dwa wcześniejsze. Roczną umową z naszą drużyną związał się Duńczyk Jonas Jeppesen.
Każdy mecz to wojna
Piotr Żyto i Tomasz Walczak to główni dowodzący w sztabie szkoleniowym Stelmetu Falubazu Zielona Góra. W rozmowie z falubaz.com obaj Panowie wspominają swoją dotychczasową współpracę, a także mówią o przygotowaniach do sezonu 2020, które już się rozpoczęły.
GRUDZIEŃ 2019
Falubaz 2.020. W takich kevlarach będą rywalizować żużlowcy Stelmetu Falubazu w sezonie 2020. Podobnie jak w poprzedniej wersji przeważają barwy klubu, czyli żółty, biały i zielony. Oto on!
Terminarz PGE Ekstraligi 2020 | Inauguracja przy W69 12 kwietnia
Znamy terminarz rozgrywek PGE Ekstraligi na sezon 2020. Stelmet Falubaz Zielona Góra rywalizację rozpocznie w niedzielę 5 kwietnia meczem z beniaminkiem PGG ROW-em Rybnik! 12 kwietnia w Zielonej Górze pierwszy mecz ligowy z forBet Włókniarzem Częstochowa.
Patryk Dudek otrzymał swój prezent na sezon 2020 i postanowił go Wam zaprezentować :) Zobaczcie jak wygląda paczka z karnetem na przyszłoroczny sezon. To idealny prezent pod choinkę.