Aktualności

Nowy etap w zielonogórskiej piłce nożnej

Nowe władze piłkarskiego KS Falubazu przedstawiono w czwartek na konferencji prasowej. – Zdecydowaliśmy się ratować klub, bo w Zielonej Górze ponad tysiąc dzieci trenuje piłkę nożną, chcemy zrobić to dla nich – mówi prezes ZKŻ SSA Zdzisław Tymczyszyn, jeden z nowych współwłaścicieli klubu piłkarskiego. Przejął go razem z Robertem Dowhanem – Senatorem RP i mecenasem sportu.

Obaj panowie od dawna zaangażowani są w prowadzenie ZKŻ SSA. Teraz połączyli siły, by ratować dla Zielonej Góry piłkę nożną. – Chciałbym, by w Zielonej Górze funkcjonował profesjonalny klub na wzór innych ośrodków piłkarskich, ale na zdrowych zasadach finansowych. Liczymy, że przy współpracy z Maciejem Murawskim nam się to uda – podkreśla Robert Dowhan. Maciej Murawski – wielokrotny reprezentant Polski – w nowych strukturach KS Falubaz został pełnomocnikiem zarządu ds. sportowych. – Dziękuję za zaufanie. Przez ostatnie kilka lat rozwijałem swoją akademię, teraz moje zaangażowanie będzie większe, ponieważ wchodzę również w piłkę seniorską – mówi M. Murawski, który w KS Falubazie będzie pełnił funkcję pełnomocnika zarządu ds. sportowych.

Nowy KSF to także nowe twarze odpowiadające za szkolenie. Trenerem pierwszej drużyny będzie Andrzej Sawicki, który zastąpi na tym stanowisku Jarosława Misia. - Trenerowi Misiowi należą się wielkie podziękowania za wkład w dotychczasowe prowadzenie KSF. Zmieniają się jednak władze i wizja klubu, stąd też zmiany w sztabie szkoleniowym – powiedział członek zarządu KS Falubaz Marcin Grygier. Do zmian dojdzie też w drużynie, odchodzą piłkarze: Zawistowski, Mycan, Droszczak, Siebert, Borys, Krajewski, a przychodzi m.in. były piłkarz zielonogórskiej drużyny Wojciech Okińczyc.

Zapis konferencji prasowej: