Aktualności

Żużlowy weekend jubileuszowy
Zielonogórski żużel od jesieni 2016 roku świętuje jubileusz 70-lecia. Pionierami tego sportu w naszym mieście byli m.in.: Alfons Kostusiak, Henryk Szurkowski, Zygmunt Dolata, Marian Smolibowski i bracia Kucnerewiczowie. To pasjonaci, którzy stworzyli podwaliny klubu, dziś będącego popularną i uznawaną marką. 

Wiosną 1947 roku odbyły się pierwsze w historii i jedyne w Polsce wyścigi Okręgowej Ligi Żużlowej. U progu zbliżającego się sezonu ligowego chcemy uczcić tę rocznicę zapraszając kibiców na ciekawe wydarzenia. Jednym z nich jest III Memoriał Rycerzy Speedway'a, który rozpocznie się w piątek o 17.00 To turniej dedykowany zielonogórskim zawodnikom, którzy dostarczali kibicom swoją jazdą wielu emocji, zdobywali medale, niestety dziś nie ma ich już z nami. – Memoriał organizujemy, by uczcić żużlowców, którzy oddali życie na torze, jak Bogdan Spławski, Wiesław Pawlak, Andrzej Zarzecki, Artur Pawlak. Wspomnimy też wielki talent Rafała Kurmańskiego czy zmarłego niedawno doskonałego trenera Jana Grabowskiego – mówi dyrektor ds. marketingu Marcin Grygier. 

Natomiast w sobotę zapraszamy kibiców na II Falubazowy Quiz Żużlowy do Barcelona Sport Pub w Zielonej Górze. Sprawdzimy w ten sposób znajomość historii klubu i naszego zespołu, obecnych jego dokonań oraz życia kibicowskiego.  Zwycięzcy quizu otrzymają m.in. zaproszenia na VIP Start na niedzielny mecz Polska – Reszta Świata, którym chcemy podsumować nasze obchody. Podczas tego pojedynku możemy liczyć na wielkie emocje, które zapewnią nam m.in. Jason Doyle, Niels Kristian Iversen, Nicki Pedersen czy Grigorij Laguta oraz zdobywcy Drużynowego Pucharu Świata, czyli nasza reprezentacja. Będzie to także okazja do spotkania legend zielonogórskiego klubu, jak Maciej Jaworek, Henryk Olszak, Andrzej Huszcza, Zbigniew Marcinkowski, Zbigniew Filipiak.

Początek atrakcji o godzinie 13.00 w strefie animacji. Zaplanowano tam m.in. sesję autografową z naszą kadrą narodową.

ŻUŻLOWY WEEKEND W ZIELONEJ GÓRZE 31.03 - 02.04.2017

31.03.2017 17:00 III Memoriał Rycerzy Speedwaya

01.04.2017 19:00 II Falubazowy Quiz Żużlowy w Barcelona Sport Pub ZAPISY TRWAJĄ

02.04.2017 POLSKA - RESZTA ŚWIATA KUP BILETY

13:00 otwarcie Strefy Falubaziaka

13:30 sesja autografowa z Żużlową Reprezentacją Polski

14:00 prezentacja legend zielonogórskiego żużla

14:15 prezentacja uczestników meczu Polska - Reszta Świata

14:45 start I biegu