Aktualności

Punkty Sebastiana Niedźwiedzia nie zostaną odjęte

Speedway Ekstraliga wydała dziś komunikat, w którym poinformowała o weryfikacji wyników kilku spotkań PGE Ekstraligi. Wiemy już, że nie zmieni się wynik meczu ze Spartą Wrocław.

WTS SA zgłosiła odwołanie wnosząc o weryfikację wyniku meczu Falubaz Zielona Góra – Sparta Wrocław poprzez odjęcie punktów zawodnika Sebastiana Niedźwiedzia, który  według  skarżącego  nie  był  uprawniony  do  startu  w przedmiotowych  zawodach  ze względu na brak aktualnego wpisu w książeczce zdrowia o zdolności do uprawiania sportu żużlowego.

Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. postanowiła oddalić odwołanie. Zgodnie z treścią art. 17 ust.3 Regulaminu Medycznego PZM zdanie drugie: „Po wpisie do karty zdrowia, zawodnik podlega  kontrolnym  badaniom  lekarskim,  w  wyniku  których  w  karcie  zostanie  odnotowana zdolność do uprawiania sportu.” zawodnik podlega kontrolnym badaniom lekarskim wyłącznie po wpisie o niezdolności do uprawiania sportu do jego karty zdrowia. Zawodnik posiadał w momencie zgłoszenia  do przedmiotowych zawodów kartę  zdrowia z  wpisanymi  aktualnymi  badaniami lekarskimi z dnia 17.03.2016 (ważność badań 6 miesięcy). Od dnia badań nie została w karcie zdrowia  odnotowana  jakakolwiek  niezdolność  zawodnika  do  uprawnia  sportu  żużlowego  i  w związku z powyższym nie był on zobowiązany do wykonywania badań kontrolnych.