Aktualności

Środa z Falubazem: Żużlowcy w Gnieźnie, piłkarze w Witnicy i Chorzowie

Przed nami ciekawa sportowa środa. W Gnieżnie Mateusz Tonder i Damian Pawliczak wystąpią w pierwszej rundzie Nice Cup. Ważne spotkanie czeka natomiast naszych piłkarzy, którzy w Witnicy zagrają w ćwierćfinale. 

I runda Nice Cup

Dziś w Gnieźnie zainaugurowany zostanie cykl Nice Cup, w którym rywalizują juniorzy z całej polski. Na liście startowej znajduje się trzech wychowanków Falubazu - Mateusz Tonder, Damian Pawliczak oraz Nikodem Bartoch. Występ tego drugiego stoi jednak pod znakiem zapytania ze względu na upadek we wczorajszym turnieju Brązowego Kasku w Rybniku.

Przed turniejem odbędzie się trening – wyznaczony on został na godzinę 14.30Zgodnie z Regulaminem Cyklu Nice Cup 2018 2V pkt.I.9 przed losowaniem silników odbędzie się losowanie numerów startowych. Zawodnicy z numerami 1-12 wystąpią w turnieju na silnikach Jawa 500cc 2V, zawodnicy z numerami 14-17 wystąpią w turnieju na własnym sprzęcie. Nagrodami w tej rundzie są vouchery na części do motocykli.

Na torze w Gnieźnie zobaczymy w akcji następujących zawodników: Nikodem Bartoch (TŻ Ostrovia), Mateusz Błażykowski (Orzeł Łódź), Weronika Burlaga (GTM Start Gniezno), Przemysław Giera (ROW Rybnik), Dawid Jona (ROW Rybnik), Kamil Kamiński (TS Kolejarz Opole), Mark Karion (TŻ Ostrovia), Bartłomiej Kowalski (Speedway Wanda Kraków), Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz), Mateusz Pacek (Śląsk Świętochłowice), Damian Pawliczak (Falubaz Zielona Góra), Kacper Pludra (Unia Leszno), Mateusz Tonder (Falubaz Zielona Góra), Mateusz Tudzież (ROW Rybnik), Denis Zieliński (GKM Grudziądz).


Ważne spotkanie rozegrają dzisiaj piłkarze KS Falubazu Zielona Góra. W Witnicy rozpoczną oni ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Podopieczni Andrzeja Sawickiego chcą przerwać serię porażek i awansować do dalszej fazy walki o Puchar Polski. Pierwszy gwizdek sędziego Przemysława Tyrki zabrzmi o godzinie 16:30 na stadionie w Witnicy. Zapraszamy kibiców na to spotkanie! 

Środa z Falubazem
15:30 I runda Nice Cup w Gnieźnie, Mateusz Tonder, Damian Pawliczak i Nikodem Bartoch, stadion żużlowy przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie
15:30 CLJ U17, Ruch Chorzów - KS Falubaz Zielona Góra, stadion w Chorzowie
16:30 1/4 Pucharu Polski, Czarni Browar Witnica - KS Falubaz Zielona Góra, stadion w Witnicy