Aktualności

Stilon i Port rywalami KS Falubazu w półfinałach

Znamy już komplet półfinalistów Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego. Drugi zespół KS Falubazu Zielona Góra podejmie KS Stilon Gorzów Wielkopolski. Pierwsza drużyna z kolei zmierzy się z Formacją Port 2000 Mostki. Oba spotkania zostały zaplanowane na 11 maja na godzinię 17:00.

 

We wtorkowe popołudnie drugi zespół KS Falubazu Zielona Góra zapewnił sobie awans do półfinału Pucharu Polski, pokonując 3:1 4-ligową Syrenę Zbąszynek. Pozostałe ćwierćfinały turnieju zostały rozegrane w środowe popołudnie. Pierwsza drużyna piłkarskiego Falubazu po serii rzutów karnych uporała się z Piastem Karnin Gorzów Wielkopolski, natomiast KS Stilon Gorzów Wielkopolski pokonał na wyjeździe Spartak Deszczno (5:0), zaś Formacja Port 2000 Mostki minimalnie wygrała w Lubsku z rezerwami Budowlanych (1:0).

O występ w finale, który zostanie rozegrany 8 czerwca o godzinie 17:30 w Świebodzinie, powalczą zatem obie drużyny z Mychą na piersi. Rezerwy zagrają przy Sulechowskiej z Stilonem Gorzów Wielkopolski, co oznacza pierwsze w historii piłkarskiego Falubazu derby z ekipą z północy województwa. Pierwszy zespół zmierzy się z inną trzecioligową drużyną - Formacją Port 2000 Mostki. Oba spotkania mają zostać rozegrane w środę, 11 maja, o godzinie 17:00. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, gospodarzem meczu pucharowego jest drużyna, która w sezonie poprzedzającym turniej grała w niższej klasie rozgrywkowej, a więc oba spotkania o finał powinny odbyć się na stadionie przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze. Z uwagi na występ dwóch drużyn KS Falubazu na tym etapie pucharu, należy się spodziewać przesunięcia o jeden dzień któregoś z meczów, o czym oczywiście będziemy informowali na bieżąco.

 

Wyniki ćwierćfinałów Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego:

Spartak Deszczno 0:5 KS Stilon Gorzów Wielkopolski

KS FALUBAZ ZIELONA GÓRA II 3:1 Syrena Zbąszynek

Budowlani II Lubsko 0:1 Formacja Port 2000 Mostki

KS FALUBAZ ZIELONA GÓRA 2:2 (k. 5:4) Piast Karnin Gorzów Wielkopolski

 

Pary półfinałowe Pucharu Polski:

KS FALUBAZ ZIELONA GÓRA II - KS Stilon Gorzów Wielkopolski

KS FALUBAZ ZIELONA GÓRA - Formacja Port 2000 Mostki