Aktualności

Swiss Krono Arena przy W69!

Swiss Krono Arena, pod taką nazwą stadionu żużlowego w Zielonej Górze przy W69, rozegrane zostaną decydujące mecze w sezonie żużlowym w 2016 roku. Pierwszy mecz zielonogórska drużyna rozegra z GKM Grudziądz w dniu 05.08.2016 r.

Obie strony cieszą się z dobrej współpracy w sezonie 2016. Nadanie nazwy stadionowi Swiss Krono Arena tylko potwierdza ten fakt. Jest to najlepszy moment, aby w najważniejszej i decydującej fazie tegorocznego sezonu 2016 dokonać zmian i podkreślić logotyp naszego strategicznego partnera – powiedział prezes ZKŻ SSA Zielona Góra Zdzisław Tymczyszyn.

Przyjęcie patronatu tytularnego nad stadionem przy W69 i nadanie nazwy Swiss Krono Arena, to symbol naszej wiary w zwycięstwo zielonogórskiej drużyny i nadzieja na wielkie emocje sportowe podczas tegorocznego finału żużlowego – powiedział Maciej Karnicki, Prezes Zarządu Spółki Kronopol.

Rok 2016 to już 13. sezon współpracy między Zielonogórskim Klubem Żużlowym SSA i żarską firmą należącą do szwajcarskiego holdingu Swiss Krono Group. Losy ZKŻ SSA układały się różnie, ale nawet w najtrudniejszych sportowo momentach wsparcie ze strony Kronopolu było nieocenione. To współpraca wielowymiarowa, bowiem firma jest nie tylko sponsorem strategicznym klubu, ale aktywnie angażuje się w działalność klubu. Nadanie nowej nazwy stadionu jest właśnie tego przejawem. Kronopol i ZKŻ SSA mają nadzieję, że nazwa ta, kojarzona z firmą, która dla wielu z kibiców jest pracodawcą, przyczyni się do tego, że jeszcze mocniej poczują się oni związani z samą firmą i drużyną.