Aktualności

Trudny wyjazd na Śląsk. Górnik Zabrze - KS Falubaz (zapowiedź CLJ)

W 20. kolejce grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów ekipa KS Falubazu Zielona Góra zagra na wyjeździe z zabrzańskim Górnikiem. Obie drużyny dzielą w tabeli jedynie trzy punkty.

W nadchodzący weekend juniorzy starsi KS Falubazu Zielona Góra po raz drugi (i zarazem przedostatni) w bieżącym sezonie udadzą się po punkty na Śląsk. W meczu 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów podopieczni Piotra Żaka i Mirosława Kędziory zagrają w Zabrzu z miejscowym Górnikiem.

Górnicy to ubiegłoroczni finaliści Mistrzostw Polski. Dzięki zajęciu drugiej lokaty w grupie zachodniej w sezonie 2014/2015 wywalczyli sobie prawo do gry w półfinale, gdzie ulegli warszawskiej Legii. W bieżących rozgrywkach zabrzańska rzeczywistość jest całkiem inna. Obecnie drużyna prowadzona przez Sławomira Kapcińskiego i Zbigniewa Mazurkiewicza plasuje się na 9. lokacie tabeli. Zabrzanie uzbierali do tej pory 24 punkty i tylko o trzy wyprzedzają juniorów z Zielonej Góry.

W ubiegłym tygodniu Górnik rozstrzelał Arkę Nowa Sól, wygrywając na wyjeździe aż 5:0. To tylko dowodzi temu, że nasi jutrzejsi rywale czują się nieco lepiej w delegacjach. Poza Zabrzem Górnicy wywalczyli 14 punktów. Bilans spotkań domowych to dwie wygrane, cztery remisy i trzy porażki.

KS Falubaz Zielona Góra z kolei rozpoczął ligowe granie w 2016 roku od bezbramkowego remisu z chorzowskim Ruchem. Mimo że kibice, którzy przed tygodniem zdecydowali się obejrzeć przy Sulechowskiej juniorów starszych, nie ujrzeli bramek, to z ogólnego obrazu gry mogli być zadowoleni. Zielonogórzanie zagrali bardzo solidnie w defensywie i wykreowali sobie dość sytuacji, by móc cieszyć się z trzech punktów, jednak tamtego dnia szczęście było po stronie chorzowian.

Jutrzejsze spotkanie Górnika z KS Falubazem ma bardzo duży ciężar gatunkowy. Jak już wspomnieliśmy, obie ekipy dzieli w tabeli różnica jedynie trzech punktów. Ewentualne zwycięstwo zielonogórzan pozwoliłoby zrównać się punktami z Górnikiem i wspiąć się w górę tabeli. Zwycięstwo gospodarzy z pewnością choć na chwilę pozwoliłoby zapomnieć Górnikowi o walce o utrzymanie. Przy bardzo porównywalnym poziomie umiejętności (mecz rundy jesiennej zakończył się remisem 0:0), dużą rolę w jutrzejszym spotkaniu odegra dobre rozegranie tego spotkania w głowach zawodników. Zgodnie z dość mądrą i często powtarzaną przez Zbigniewa Bońka maksymą: „w piłkę gra się od szyi w górę”.

Początek meczu 20. kolejki grupy zachodniej CLJ pomiędzy Górnikiem Zabrze a KS Falubazem Zielona Góra w sobotę, 12 marca, o godzinie 14:00 w Zabrzu.