Aktualności

Trwa zbiórka dla Andrzeja Szymańskiego

Trwa zbiórka pieniędzy dla Andrzeja Szymańskiego - byłego zawodnika ZKŻ Zielona Góra, który w wyniku upadku na torze doznał kontuzji kręgosłupa. Dziś porusza się on na wózku inwalidzkim, a żużlowe środowisko stara się pomóc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie i rehabilitację.

Andrzej Szymański zielonogórski klub reprezentował w sezonach 1999 - 2000. W pierwszym roku startów w barwach Falubazu wywalczył 156 punktów.

Od wypadku moje życie nie zmieniło się – nie chodzę. Ale każdego dnia wykonuję ćwiczenia, które utrzymują mnie w dobrej formie, dzięki czemu mięśnie nóg mam dobrze wytrenowane. W miarę możliwości finansowych raz w roku pomagają mi wykwalifikowani rehabilitanci, bo na tyle jedynie mnie stać. Moim marzeniem jest, aby medycyna rozwinęła się na tyle, abym mógł chodzić – dodawał. – mówił w 2015 roku Andrzej Szymański na łamach portalu polskizuzel.pl.


Andrzej Szymański (pierwszy od prawej w dolnym rzędzie) w barwach Falubazu Zielona Góra

Wsparcie dla Andrzeja Szymańskiego można okazać na kilka sposobów. Na portalu zrzutka.pl (LINK) każdy może w prosty sposób wpłacić dowolną kwotę. Dodatkowo dla byłego żużlowca można przekazać 1% podatku (Andrzej Szymański KRS 0000069890). Możliwe są także bezpośrednie wpłaty na konto na numer konta 77 1240 6609 1111 0010 4319 0503 z tytułem wpłaty Andrzej Szymański.