Aktualności

Unia Leszno: Podrażnione ambicje po sezonie 2016

Unia Leszno to kolejny przeciwnik Falubazu Zielona Góra w PGE Ekstralidze 2017. Byki po zupełnie nieudanym ubiegłym sezonie 2016 chcą jak najlepiej się zrehabilitować. Ich głównym celem jest oczywiście powrót na podium rozgrywek, a najlepiej na jego najwyższy stopień.

Zimą w leszczyńskiej drużynie zapowiadana była rewolucja. Po zupełnie nieudanym sezonie 2016 mówiło się o gruntownych zmianach w składzie, sztabie szkoleniowym, a nawet w zarządzie. Unia Leszno w sezonie 2017 miała być zupełnie nowym, odświeżonym zespołem. Z tych zapowiedzi ostatecznie niewiele wyszło, choć te zmiany, który zeszły, z pewnością wzmocniły się Byków. Nową twarzą w zespole został Janusz Kołodziej. Zespół opuścił natomiast wychowanek Tobiasz Musielak. W zespole pozostali zawodnicy zagraniczni, którzy najbardziej zawiedli w minionym sezonie, czyli Nicki Pedersen i Peter Kildemand. Skład uzupełniają seniorzy Piotr Pawlicki, Emil Sajfutdinov i Grzegorz Zengota. Unia ma zatem sześciu bardzo silnych seniorów i to może być jej głównym atutem w zbliżających się rozgrywkach. Mankamentem zespołu może być formacja juniorska, choć na tle innych zespołów prezentuje się ona dość dobrze. Inna ważna zmiana w Lesznie dotyczy posady trenera zespołu. Adama Skórnickiego zastąpił bowiem Piotr Baron, dotychczasowy szkoleniowiec Sparty Wrocław.

Unia to taki dream team, z bardzo dobrymi zawodnikami. Rok temu jednak o tej drużynie mówiło się tak samo i dobrze pamiętamy jak to się skończyło. Na papierze Leszno ma jednak świetny skład i jak wszystko zagra, to z pewnością będzie liczyć się w walce o najwyższe miejsca - powiedział Marek Cieślak.

Skład Unii Leszno:
Seniorzy:
Piotr Pawlicki
Janusz Kołodziej
Grzegorz Zengota
Emil Sajfutdinov
Nicki Pedersen
Peter Kildemand

Juniorzy:
Dominik Kubera
Bartosz Smektała
Wiktor Trofimov
Wiktor Lis
Szymon Szlauderbach
Marek Lutowicz

III runda PGE Ekstraligi 30.03.2017 Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra
X runda PGE Ekstraligi 25.06.2017 Falubaz Zielona Góra - Unia Leszno